



Halvparinnerdörrskarm SwedoorClever-LineBxH: 150x210 cm, Furu, Falsad tröskel 22 mm, Karmdjup: 147 mm
2 770 kr2 905 kr
Sänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Bredd
Höjd
Färg
Tröskel
Djup

Clever-Line
BxH: 150x210 cm, Furu, Falsad tröskel 22 mm, Karmdjup: 147 mm2 770 kr
- Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Halvparinnerdörrskarm Swedoor Clever-Line är en traditionell karm som fyller de grundläggande kraven på en dörrkarm. Karmsidor och överstycke finns både med obehandlad yta och klarlackad finish för bättre hållbarhet. Halvpardörrskarmar är till för dörrar med två olika stora dörrar. Läs noga vilken storlek du ska ha till din dörrkombination! Karmen är i NCS 0502-Y.
Varumärke
Beskrivning
Halvparinnerdörrskarm Swedoor Clever-Line är en traditionell karm som fyller de grundläggande kraven på en dörrkarm. Karmsidor och överstycke finns både med obehandlad yta och klarlackad finish för bättre hållbarhet. Halvpardörrskarmar är till för dörrar med två olika stora dörrar. Läs noga vilken storlek du ska ha till din dörrkombination! Karmen är i NCS 0502-Y.
Clever-Line är Swedoors standardserie som passar alla hushåll. Alla komponenter håller god standard och testas på samma sätt som övriga Swedoor-produkter - men med mer traditionell tillverkning och enklare finish. Swedoor har tillverkat dörrar i över 50 år. Moderföretaget Jeld-Wen grundades i USA 1960 och finns idag i över 20 länder över hela världen. Hantverk av högsta kvalitet, kombinerat med innovation är ledord som kännetecknar Swedoors tillverkning. Det är inte av en slump som Swedoor är en av Europas största dörrtillverkare.
5 års fabriksgaranti på samtliga Swedoor karmar.
Observera att karmarna säljs i modulmått! Se PDF Måttabell för exakta mått!
5 års fabriksgaranti på samtliga Swedoor karmar.
Observera att karmarna säljs i modulmått! Se PDF Måttabell för exakta mått!
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Swedoor |
|---|---|
| Art.Nr. | 03312350 |
| Bredd | 150 cm |
| Höjd | 210 cm |
| Färg | Furu |
| Typ | Halvparinnerdörrskarm |
| Storlek | 15x21 |
| Tröskel | Falsad 22 mm |
| Djup | 147 mm |
| Gångjärn | Snap-In |
| EAN-nr | 7393993041628 |
