Innerdörrskarm Swedoor Flex+Karm VitFlexintervall 128-153 mm, Mått: H210xB90 cm
1 862 kr
1 780 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
90 cm
Höjd:
210 cm
Djup:
128 mm

Flex+Karm Vit
Flexintervall 128-153 mm, Mått: H210xB90 cm
1 780 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Det som kan vara lite svårt när man skall byta karm, är att väggarna kan variera både i rakhet och tjocklek. En smidig lösning på detta problem är Swedoors egen flexibla karmlösning - Flex+karmen.
Varumärke
SwedoorBeskrivning
Det som kan vara lite svårt när man skall byta karm, är att väggarna kan variera både i rakhet och tjocklek. En smidig lösning på detta problem är Swedoors egen flexibla karmlösning - Flex+karmen.
Flex+karmen består av en spårad grundkarm. För att dämpa slag och störande ljudgenomträngning har Flex+karmen försetts med integrerad tätningslist. Detta är en karmlösning som är enkel att montera. Den ger ett svårslaget slutresultat utan glipor och spikmärken. Foderna köpes separat och justeras och monteras utan synliga spik och skruvar. Arbetsmomenten är enkla och säkerställer ett snyggt slutresultat.
OBS! Måtten som anges avser modulmått
OBS! Måtten som anges avser modulmått
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Swedoor |
| Art.Nr. | 160766 |
| Bredd | 90 cm |
| Höjd | 210 cm |
| Djup | 128 mm |
| Färg | Vit |
| Typ | Karm |
| NCS-Kulör | NCS S 0502-Y |
| EAN-nr | 5700361607669 |

