Innerdörrskarm Swedoor Massiv VitBxH: 70x210, Karmdjup: 93mm, Vit S-0502-Y, Höger, Brandklassning: Ei30, Ljudklassning: 35 dB
1 371 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd Modulmått:
70 cm
Karmdjup:
93 mm
Färg:
Vit
Brandklass:
Ei30
Hängning:
Höger
Ljudreduktion:
35 dB

Massiv Vit
BxH: 70x210, Karmdjup: 93mm, Vit S-0502-Y, Höger, Brandklassning: Ei30, Ljudklassning: 35 dB
1 371 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

Massivkarm förr massivdörrar, utrustad med tappbärande gångjärn och A-bleck. Komplett karmset inklusive 25 mm falsad tröskel i Ek, som alltid har karmdjup 93 mm oavsett vilket karmdjup resterande delar av karmen har. Finns i olika färger, brand- och ljudklassningar. Observera att både karm och dörr måste ha samma klassning för att uppmätt brand- och ljudmotstånd ska uppnås!
Varumärke
SwedoorBeskrivning
Massivkarm förr massivdörrar, utrustad med tappbärande gångjärn och A-bleck. Komplett karmset inklusive 25 mm falsad tröskel i Ek, som alltid har karmdjup 93 mm oavsett vilket karmdjup resterande delar av karmen har. Finns i olika färger, brand- och ljudklassningar. Observera att både karm och dörr måste ha samma klassning för att uppmätt brand- och ljudmotstånd ska uppnås!
Egenskaper
| Varumärke | Swedoor |
| Art.Nr. | 04911372 |
| Höjd Modulmått | 210 cm |
| Bredd Modulmått | 70 cm |
| Karmdjup | 93 mm |
| Färg | Vit |
| Typ | Karm |
| Brandklass | Ei30 |
| Hängning | Höger |
| Ljudreduktion | 35 dB |
| NCS-Kulör | S-0502-Y |
| Utförande | Massiv |
| Serie | Advance-Line |
| Gångjärn | Tappbärande |
| EAN-nr | 7393993127049 |
