





Innerdörrskarm Swedoor+KarmBxH: 90x200 cm, Vit, S-0502-Y, Tröskelplatta 9 mm, Karmdjup: 147 mm
3 234 kr
30 dagars prisgaranti
Bredd
Höjd
Djup

+Karm
BxH: 90x200 cm, Vit, S-0502-Y, Tröskelplatta 9 mm, Karmdjup: 147 mm3 234 kr
- Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

+Karmen är ett påkostat alternativ för den som vill säkerställa en underhållsfri lösning under många år. Karmen tillverkas av noga sorterat virke så att inga kvistar förekommer i karmens målade ytor. Kvistfria ytor gör att lacken inte missfärgas av de naturliga kvistar som finns i träbaserade produkter. Färre kvistar resulterar dessutom i mindre spänningar och ger ökad stabilitet. +Karmen genomgår också en extra målningsprocess som ger högre lackfinish än standard och för att slag och störande ljudgenomträngning har den försetts med integrerad tätningslist. Tröskelplatta i ek ingår.
Varumärke
Beskrivning
+Karmen är ett påkostat alternativ för den som vill säkerställa en underhållsfri lösning under många år. Karmen tillverkas av noga sorterat virke så att inga kvistar förekommer i karmens målade ytor. Kvistfria ytor gör att lacken inte missfärgas av de naturliga kvistar som finns i träbaserade produkter. Färre kvistar resulterar dessutom i mindre spänningar och ger ökad stabilitet. +Karmen genomgår också en extra målningsprocess som ger högre lackfinish än standard och för att slag och störande ljudgenomträngning har den försetts med integrerad tätningslist. Tröskelplatta i ek ingår.
Information
- 5 års garanti
- Standardkulör vit (NCS 0502Y)
- Högre lackfinish
- Tröskelplatta i ek ingår.
- Underhållsfri (kvistfri)
- Ljuddämpande tätningslist (förmonterad)
- 5 års garanti
- Standardkulör vit (NCS 0502Y)
- Högre lackfinish
- Tröskelplatta i ek ingår.
- Underhållsfri (kvistfri)
- Ljuddämpande tätningslist (förmonterad)
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Swedoor |
|---|---|
| Art.Nr. | 03407809 |
| Bredd | 90 cm |
| Höjd | 200 cm |
| Färg | Vit, S-0502-Y |
| Typ | Innerdörrskarm |
| Storlek | 9x20 |
| Djup | 147 mm |
| Tröskel | Tröskelplatta 9 mm |
| EAN-nr | 7393993173961 |
