Innerdörr Br. Johansson MassivBxH: 100x210, Vit S-0502-Y, Vänster, Brandklassning: Ei60, Ljudklassning: 35 dB
10 788 kr
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd Modulmått:
100 cm
Höjd Modulmått:
210 cm
Brandklass:
Ei60
Ljudreduktion:
35 dB
Hängning:
1. Vänsterhängd dörr

Massiv
BxH: 100x210, Vit S-0502-Y, Vänster, Brandklassning: Ei60, Ljudklassning: 35 dB
10 788 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad från: 199 kr

Innerdörr Br. Johansson Massiv är en rejäl innerdörr, som främst används i offentliga miljöer där det ställs extra höga krav på dörrens funktion. En massiv innerdörr dämpar mer ljud mellan rum än en vanlig innerdörr, men dessa dörrar går att få med både teknisk ljud- och brandklassning i olika kombinationer.
Varumärke
Br. JohanssonBeskrivning
Innerdörr Br. Johansson Massiv är en rejäl innerdörr, som främst används i offentliga miljöer där det ställs extra höga krav på dörrens funktion. En massiv innerdörr dämpar mer ljud mellan rum än en vanlig innerdörr, men dessa dörrar går att få med både teknisk ljud- och brandklassning i olika kombinationer.
Slät institutionsdörr med mer tålighet. För institutioner eller utsatta miljöer i hemmet. För försäkringskrav. Kommer med brand, ljud, brand- och ljud eller ingen klassning.
Br. Johansson har många års erfarenhet av träbearbetning och erbjuder allt ifrån enkla och lätta innerdörrar till tunga brand- och ljudklassade ytterdörrar med snygg design. Br. Johansson levererar marknadens mest moderna dörrkonstruktioner som uppfyller alla normer och krav.
OBS! Handtag ingår ej. Finns som tillval!
Karm med karmdjup på 92 mm, tröskel och låskista ingår.
Br. Johansson har många års erfarenhet av träbearbetning och erbjuder allt ifrån enkla och lätta innerdörrar till tunga brand- och ljudklassade ytterdörrar med snygg design. Br. Johansson levererar marknadens mest moderna dörrkonstruktioner som uppfyller alla normer och krav.
OBS! Handtag ingår ej. Finns som tillval!
Karm med karmdjup på 92 mm, tröskel och låskista ingår.
Egenskaper
| Varumärke | Br. Johansson |
| Art.Nr. | MA6035 1021V 92 |
| Bredd Modulmått | 100 cm |
| Höjd Modulmått | 210 cm |
| Hängning | Vänster |
| Serie | Massiv |
| Färg | Vit |
| NCS-Kulör | S-0502-Y |
| Glas | Nej |
| Brandklass | Ei60 |
| Ljudreduktion | 35 dB |
| Vikt | 70 kg |
| Låskista | ASSA 565 |
| Gångjärn | Tappbärande |
| Typ | Innerdörr |
| Yta | Slät |
| Modell | Massiv |
| Konstruktion | Massiv |
| Handtag & Cylinder | Nej |

