


Innerdörr Br. JohanssonAllmoge 4 Obehandlad FuruBxH: 80x190 cm
2 530 kr3 661 kr
Spara 31 %
Kampanj
Behöver du hjälp med ditt köp?
?
Ring till våra produktrådgivare!30 dagars prisgaranti
Bredd Modulmått
Höjd Modulmått

Allmoge 4 Obehandlad Furu
BxH: 80x190 cm2 530 kr
- Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
En klassisk modell av rent furu. Fås som obehandlad eller vitmålad.
Perfekt för det klassiska eller lantliga hemmet kommer denna dörren både i obehandlad furu eller vitmålad. Med sin robusta och traditionella träkonstruktion går det inte att få en mer genuin dörr. Finns även med glas för en rustikare känsla.
Br. Johansson har många års erfarenhet av träbearbetning och erbjuder allt ifrån enkla och lätta innerdörrar till tunga brand- och ljudklassade ytterdörrar med snygg design. Br. Johansson levererar marknadens mest moderna dörrkonstruktioner som uppfyller alla normer och krav.
OBS! Karm, tröskel och handtag ingår ej. Finns som tillval!
Låskista ingår.
Br. Johansson har många års erfarenhet av träbearbetning och erbjuder allt ifrån enkla och lätta innerdörrar till tunga brand- och ljudklassade ytterdörrar med snygg design. Br. Johansson levererar marknadens mest moderna dörrkonstruktioner som uppfyller alla normer och krav.
OBS! Karm, tröskel och handtag ingår ej. Finns som tillval!
Låskista ingår.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Br. Johansson |
|---|---|
| Art.Nr. | 44088 |
| Bredd Modulmått | 80 cm |
| Höjd Modulmått | 190 cm |
| Färg | Obehandlad Furu |
| Bredd Dörrblad | 72,5 cm |
| Höjd Dörrblad | 184 cm |
| Hängning | Vändbar |
| Serie | Allmoge |
| Glas | Nej |
| Vikt | 17 kg |
| Låskista | Assa 2014 |
| Gångjärn | Snap-In |
| Konstruktion | Massiv |
| Modell | Allmoge |
| Yta | 4-Spegel |
| Typ | Innerdörr |
| Handtag & Cylinder | Nej |
