Innerdörr Swedoor Unique 02L Träfanér
fr.7 160 kr
utvalda påKampanj
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Unique 02L Träfanér
7 160 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Innerdörr Swedoor Unique 02L är en kraftigt byggd massiv innerdörr med två dörrspeglar centrerat på dörrbladet.
Varumärke
SwedoorBeskrivning
Innerdörr Swedoor Unique 02L är en kraftigt byggd massiv innerdörr med två dörrspeglar centrerat på dörrbladet.
Ekträ är klassikern i de flesta hem, på ett eller annat sätt. Möbler, golv, lister, inredning - ja, det mesta tillverkas i någon form av ek. På ett naturligt sätt smälter en ekdörr in i rummet och bidrar till samma känsla av värme och lyster.
Unique är en modern och spännande dörrserie där individuella valmöjligheter står i fokus. Serien erbjuder innovativa lösningar som whiteboard, blackboard, spegel och glas.
Advance-Line
Alla dörrar i serien Advance-Line är dörrar med särskilt hög kvalitet och det lilla extra i allt, från noggranna materialval till smarta patenterade lösningar och högsta finish. De flesta av dessa dörrar kan även specialbeställas och anpassas med olika tillval och applikationer för att du som kund ska vara riktigt nöjd under lång tid. Dörren utmärker utöver detta med en yta av särskilt hög kvalitet. Flera lager lack gör dörren oerhört slät och lätt att rengöra. Dörren är DDK-märkt och är då framställd av material som undergår en noggrann kvalitetskontroll genom hela produktionsförloppet.
Swedoor har tillverkat dörrar i över 50 år. Företaget grundades i USA 1960 och finns idag i över 20 länder över hela världen. Hantverk av högsta kvalitet, kombinerat med innovation är ledord som kännetecknar Swedoors tillverkning. Det är inte av en slump som Swedoor är en av Europas största dörrtillverkare.
5 års fabriksgaranti på samtliga Swedoor innedörrar. Observera att dörren säljs i modulmått! Se PDF Måttabell för exakta mått!
Unique är en modern och spännande dörrserie där individuella valmöjligheter står i fokus. Serien erbjuder innovativa lösningar som whiteboard, blackboard, spegel och glas.
Advance-Line
Alla dörrar i serien Advance-Line är dörrar med särskilt hög kvalitet och det lilla extra i allt, från noggranna materialval till smarta patenterade lösningar och högsta finish. De flesta av dessa dörrar kan även specialbeställas och anpassas med olika tillval och applikationer för att du som kund ska vara riktigt nöjd under lång tid. Dörren utmärker utöver detta med en yta av särskilt hög kvalitet. Flera lager lack gör dörren oerhört slät och lätt att rengöra. Dörren är DDK-märkt och är då framställd av material som undergår en noggrann kvalitetskontroll genom hela produktionsförloppet.
Swedoor har tillverkat dörrar i över 50 år. Företaget grundades i USA 1960 och finns idag i över 20 länder över hela världen. Hantverk av högsta kvalitet, kombinerat med innovation är ledord som kännetecknar Swedoors tillverkning. Det är inte av en slump som Swedoor är en av Europas största dörrtillverkare.
5 års fabriksgaranti på samtliga Swedoor innedörrar. Observera att dörren säljs i modulmått! Se PDF Måttabell för exakta mått!
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Swedoor |
| Bredd Modulmått | 70, 80, 90, 100 cm |
| Höjd Modulmått | 200, 210 cm |
| Färg | Ekfanér, Svart Ekfanér, Valnöt, Vit Ekfanér |
| Bredd Dörrblad | 62,5, 72,5, 82,5, 92,5 cm |
| Höjd Dörrblad | 194, 204 cm |
| Hängning | Vändbar |
| Tjocklek | 40 mm |
| Serie | Advance-Line |
| Glas | Nej |
| Låskista | Assa 2014 |
| Gångjärn | Snap-In |
| Produkttyp | Innerdörr |
| Modell | Unique |
| Konstruktion | Massiv |
| Handtag & Cylinder | Nej |

