Innerdörr Swedoor Craft 04LBxH: 80x210 cm
4 435 kr
3 870 krSpara 13 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
80 cm
Höjd:
210 cm

Craft 04L
BxH: 80x210 cm
3 870 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Craft från Swedoor är en nutida version av klassiskt handbyggda spegeldörrar. Craft får sin karaktär och styrka av dess sammansatta delar, höga finish och de omgivningar dörren befinner sig i. Därför passar dessa dörrar både till den exklusiva sekelskiftsvillan och till den moderna stilfulla lägenheten.
Varumärke
SwedoorBeskrivning
Craft från Swedoor är en nutida version av klassiskt handbyggda spegeldörrar. Craft får sin karaktär och styrka av dess sammansatta delar, höga finish och de omgivningar dörren befinner sig i. Därför passar dessa dörrar både till den exklusiva sekelskiftsvillan och till den moderna stilfulla lägenheten.
Advance-Line
Alla dörrar i serien Advance-Line är dörrar med särskilt hög kvalitet och det lilla extra i allt, från noggranna materialval till smarta patenterade lösningar och högsta finish. De flesta av dessa dörrar kan även specialbeställas och anpassas med olika tillval och applikationer för att du som kund ska vara riktigt nöjd under lång tid.
DDK kvalitetsgaranti
Dörren är DDK-märkt och är då framställd av material som undergår en noggrann kvalitetskontroll genom hela produktionsförloppet.
Ljudreducerande
Dörren har en ljudisolerande stomme, som medverkar till en markant ljudreducerande effekt. En halvering av ljudet kan upplevas, idealiskt för t.ex. barnfamiljer.
Massiv konstruktion
Dörren är massiv, vilket medverkar till att ge en ökad kvalitetskänsla och bättre stabilitet.
Bättre ytbehandling
Dörren utmärker sig med en yta av särskilt hög kvalitet. Flera lager lack gör dörren oerhört slät och lätt att rengöra.
Garanti
5 års fabriksgaranti på samtliga Swedoor innerdörrar.
Bra att veta
- På dörr med höjden 200 cm är ramen lika hög i underkant och överkant.
OBS! Handtag ingår ej.
Låskista ingår.
Alla dörrar i serien Advance-Line är dörrar med särskilt hög kvalitet och det lilla extra i allt, från noggranna materialval till smarta patenterade lösningar och högsta finish. De flesta av dessa dörrar kan även specialbeställas och anpassas med olika tillval och applikationer för att du som kund ska vara riktigt nöjd under lång tid.
DDK kvalitetsgaranti
Dörren är DDK-märkt och är då framställd av material som undergår en noggrann kvalitetskontroll genom hela produktionsförloppet.
Ljudreducerande
Dörren har en ljudisolerande stomme, som medverkar till en markant ljudreducerande effekt. En halvering av ljudet kan upplevas, idealiskt för t.ex. barnfamiljer.
Massiv konstruktion
Dörren är massiv, vilket medverkar till att ge en ökad kvalitetskänsla och bättre stabilitet.
Bättre ytbehandling
Dörren utmärker sig med en yta av särskilt hög kvalitet. Flera lager lack gör dörren oerhört slät och lätt att rengöra.
Garanti
5 års fabriksgaranti på samtliga Swedoor innerdörrar.
Bra att veta
- På dörr med höjden 200 cm är ramen lika hög i underkant och överkant.
OBS! Handtag ingår ej.
Låskista ingår.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Swedoor |
| Art.Nr. | 014297 |
| Bredd Modulmått | 80 cm |
| Höjd Modulmått | 210 cm |
| Bredd | 80 cm |
| Höjd | 210 cm |
| Bredd Dörrblad | 72,5 cm |
| Höjd Dörrblad | 204 cm |
| Hängning | Vändbar |
| Tjocklek | 40 mm |
| Serie | Advance-Line |
| Färg | Vit |
| NCS-Kulör | S-0502-Y |
| Glas | Nej |
| Låskista | Assa 2014 |
| Gångjärn | Snap-In |
| Konstruktion | Massiv |
| Handtag & Cylinder | Nej |
| Modell | Craft |
| Typ | Innerdörr |

