Förrådsdörr Kaski Kniva ObehandladBxH: 80x200 cm, Vänsterhängd
7 780 kr
5 450 krSpara 30 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd Modulmått:
80 cm
Höjd Modulmått:
200 cm
Hängning:
1. Vänsterhängd dörr

Kniva Obehandlad
BxH: 80x200 cm, Vänsterhängd
5 450 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad från: 299 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Förrådsdörr Kaski Kniva är en stadig och stabil förrådsdörr i tidlös design. Dörrbladet har 40 mm ram av furulimträ, båda dörrsidorna har 12 mm furupanel, gummitätningslist i dörrbladet. Låskista Assa 565. Tröskel av obehandlad furu. 3 st gångjärn, inbrottsförstärkta och justerbara i höjd- och sidled. Tål max 10 graders skillnad mellan ytter- och innertemperatur och är därmed tänkt att passa utrymmen med enklare isolering. Dörrarna levereras obehandlade, lasyr kan fås på beställning (kontakta kundservice för tillägg och prisuppgift). Levereras utan beslag.
Varumärke
KaskiBeskrivning
Förrådsdörr Kaski Kniva är en stadig och stabil förrådsdörr i tidlös design. Dörrbladet har 40 mm ram av furulimträ, båda dörrsidorna har 12 mm furupanel, gummitätningslist i dörrbladet. Låskista Assa 565. Tröskel av obehandlad furu. 3 st gångjärn, inbrottsförstärkta och justerbara i höjd- och sidled. Tål max 10 graders skillnad mellan ytter- och innertemperatur och är därmed tänkt att passa utrymmen med enklare isolering. Dörrarna levereras obehandlade, lasyr kan fås på beställning (kontakta kundservice för tillägg och prisuppgift). Levereras utan beslag.
Dokument
Recensioner
Karl G MVerifierad köpare
för 7 år sedanMåtten på dörren stämde med måtten jag sökte
+ Bra kvalite, bra leverans med DHL
- Lång Leveranstid
Ann-Mari EVerifierad köpare
för 7 år sedanPerfekt nu målad och monterad
Egenskaper
| Varumärke | Kaski |
| Art.Nr. | 19543-8x20V |
| Bredd Modulmått | 80 cm |
| Höjd Modulmått | 200 cm |
| Serie | Förrådsdörrar |
| Hängning | 1. Vänsterhängd dörr |
| Färg | Obehandlad Furu |
| Karmdjup | 92 mm |
| Tjocklek | 64 mm |
| Storlek | 8x20 |
| Handtag & Cylinder | Nej |
| Låskista | Assa 565 |
| Typ | Enkeldörr |
| Glas | Nej |
| Vikt | 55 kg |
| Beslag | Nej |
| Gångjärn | Tappbärande |
