Varmförrådsdörr Swedoor SälenBxH:80x200 Vänster, Utan Sparkplåt
5 097 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd Modulmått:
80 cm
Höjd Modulmått:
200 cm
Hängning:
Vänster
Utförande:
Utan Sparkplåt
Tillbehör förrådFörrådspaket ASSA ABLOY Nickel Bas Komplett Låssats för Förråd
1 324 kr
Sälen
BxH:80x200 Vänster, Utan Sparkplåt
5 097 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

Varmförrådsdörrarna liknar vanliga ytterdörrar. De har en konstruktion med välisolerande stomme som även innehåller aluminiumplåtar för att garantera god formstabilitet. Varmförrådsdörrarna är avsedda för utrymmen med begränsad uppvärmning, max 18 grader inomhustemperatur. Varmförrådsdörrarna har ytmaterial av spårfräst björkplywood och behandlas antingen med pigmenterad oljelasyr eller lämplig heltäckande färg (avsedd för utomhusbruk) omedelbart vid montering. Förrådsdörrarna levereras alltid monterade i karm.
Varumärke
SwedoorBeskrivning
Varmförrådsdörrarna liknar vanliga ytterdörrar. De har en konstruktion med välisolerande stomme som även innehåller aluminiumplåtar för att garantera god formstabilitet. Varmförrådsdörrarna är avsedda för utrymmen med begränsad uppvärmning, max 18 grader inomhustemperatur. Varmförrådsdörrarna har ytmaterial av spårfräst björkplywood och behandlas antingen med pigmenterad oljelasyr eller lämplig heltäckande färg (avsedd för utomhusbruk) omedelbart vid montering. Förrådsdörrarna levereras alltid monterade i karm.
Information
Karm: Obehandlad 105mm furukarm
2st blanka Tappbärande gångjärn, justerbara i höjdled (3248) med bakkantssäkring.
Karm: Obehandlad 105mm furukarm
2st blanka Tappbärande gångjärn, justerbara i höjdled (3248) med bakkantssäkring.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Swedoor |
| Art.Nr. | 05500703 |
| Bredd Modulmått | 80 cm |
| Höjd Modulmått | 200 cm |
| Serie | Clever-Line |
| Färg | Obehandlad Björkplywood |
| Karmdjup | 105 mm |
| Tjocklek | 47 mm |
| Storlek | 8x20 |
| Hängning | Vänster |
| Handtag & Cylinder | Nej |
| Låskista | Assa 565 |
| Typ | Enkeldörr |
| Glas | Nej |
| Utförande | Utan Sparkplåt |
| Gångjärn | Tappbärande |
| EAN-nr | 7393993147030 |
