Varmförrådsdörr Swedoor Trysil med GlasBxH:90x200 Höger, Utan Sparkplåt
5 590 kr
5 586 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd Modulmått:
90 cm
Höjd Modulmått:
200 cm
Hängning:
Höger
Utförande:
Utan Sparkplåt
Tillbehör förrådFörrådspaket ASSA ABLOY Nickel Bas Komplett Låssats för Förråd
1 324 kr
Trysil med Glas
BxH:90x200 Höger, Utan Sparkplåt
5 586 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Varmförrådsdörrarna liknar vanliga ytterdörrar. De har en konstruktion med välisolerande stomme som även innehåller aluminiumplåtar för att garantera god formstabilitet. Varmförrådsdörrarna är avsedda för utrymmen med begränsad uppvärmning, max 18 grader inomhustemperatur. Varmförrådsdörrarna har ytmaterial av spårfräst björkplywood och behandlas antingen med pigmenterad oljelasyr eller lämplig heltäckande färg (avsedd för utomhusbruk) omedelbart vid montering. Förrådsdörrarna levereras alltid monterade i karm.
Varumärke
SwedoorBeskrivning
Varmförrådsdörrarna liknar vanliga ytterdörrar. De har en konstruktion med välisolerande stomme som även innehåller aluminiumplåtar för att garantera god formstabilitet. Varmförrådsdörrarna är avsedda för utrymmen med begränsad uppvärmning, max 18 grader inomhustemperatur. Varmförrådsdörrarna har ytmaterial av spårfräst björkplywood och behandlas antingen med pigmenterad oljelasyr eller lämplig heltäckande färg (avsedd för utomhusbruk) omedelbart vid montering. Förrådsdörrarna levereras alltid monterade i karm.
Information
Karm: Obehandlad 105mm furukarm
2st blanka Tappbärande gångjärn, justerbara i höjdled (3248) med bakkantssäkring.
Karm: Obehandlad 105mm furukarm
2st blanka Tappbärande gångjärn, justerbara i höjdled (3248) med bakkantssäkring.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Swedoor |
| Art.Nr. | 05500526 |
| Bredd Modulmått | 90 cm |
| Höjd Modulmått | 200 cm |
| Serie | Clever-Line |
| Färg | Obehandlad Björkplywood |
| Karmdjup | 105 mm |
| Tjocklek | 47 mm |
| Storlek | 9x20 |
| Hängning | Höger |
| Handtag & Cylinder | Nej |
| Låskista | Assa 565 |
| Typ | Enkeldörr |
| Glas | Ja |
| Glastyp | Klarglas |
| Utförande | Utan Sparkplåt |
| Gångjärn | Tappbärande |
| EAN-nr | 7393993146101 |
