


Parytterdörr NorDanBor Venus 834PGBxH: 170x200 cm, Vänster, S-0500-N, Klarvit
43 121 kr61 602 kr
Spara 30 %
Kampanj
30 dagars prisgaranti
Bredd Modulmått
Höjd Modulmått
Hängning: 1. Vänsterhängd dörr
?
Färg: S-0500-N, Klarvit
?
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Bor Venus 834PG
BxH: 170x200 cm, Vänster, S-0500-N, Klarvit43 121 kr
- Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Parytterdörr NorDan Venus 834PG är en dörr som ingår i serien Harmoni från NorDan.
Vår klassiska serie Harmoni kännetecknas av vackra spegeldörrar omsorgsfullt formgivna efter traditionella förlagor. Här är det gediget hantverkskunnande som gäller, i varje dörr, i varje detalj.
Vår klassiska serie Harmoni kännetecknas av vackra spegeldörrar omsorgsfullt formgivna efter traditionella förlagor. Här är det gediget hantverkskunnande som gäller, i varje dörr, i varje detalj.
Konstruktion
- Ramträ i väl dimensionerat massivt trä samt massivt trä runt alla glasöppningar.
- Dubbla, rostbeständiga stålskivor som säkrar fuktspärr, är inbrottsskyddande och ger formstabilitet.
- Yttermaterial av HDF.
- Tätningslist i silikon samt extra klimatpackning som förbättrar U-värdet, fungerar bullerdämpande och säkrar att dörren håller tätt.
- Krok/haklås där slutstycket och bakkantssäkringen jobbar tillsammans för att göra dörren extra inbrottssäker.
- Lamellimmad, fingerskarvad karm med måttet 56x105 mm.
- Tröskel som är 25 mm hög, aliminiumklädd och handikappanpassad.
- Ramträ i väl dimensionerat massivt trä samt massivt trä runt alla glasöppningar.
- Dubbla, rostbeständiga stålskivor som säkrar fuktspärr, är inbrottsskyddande och ger formstabilitet.
- Yttermaterial av HDF.
- Tätningslist i silikon samt extra klimatpackning som förbättrar U-värdet, fungerar bullerdämpande och säkrar att dörren håller tätt.
- Krok/haklås där slutstycket och bakkantssäkringen jobbar tillsammans för att göra dörren extra inbrottssäker.
- Lamellimmad, fingerskarvad karm med måttet 56x105 mm.
- Tröskel som är 25 mm hög, aliminiumklädd och handikappanpassad.
Egenskaper
| Varumärke | NorDan |
|---|---|
| Art.Nr. | 8341720711999_Vit2 |
| Bredd Modulmått | 170 cm |
| Höjd Modulmått | 200 cm |
| Serie | Bor |
| Hängning | 1. Vänsterhängd dörr |
| Färg | S-0500-N, Klarvit |
| Karmdjup | 105 mm |
| Tjocklek | 69 mm |
| Storlek | 17x20 |
| NCS-Kulör | S-0500-N |
| Handtag & Cylinder | Nej |
| Låskista | ASSA 2002 |
| Typ | Pardörr |
| Glas | Ja |
| Glastyp | Klarglas |
| Dekor | Utsida: Dekor, Insida: Slät |
| U-Värde | 1,3 |
| Gångdörr | Vänster |
| Bredd Dörrblad | 89,5+71,9 cm |
| Stil | Klassisk |













