Parytterdörr NorDan Bor Venus 834PGBxH: 170x210 cm, Vänster, S-0500-N, Klarvit
63 019 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd Modulmått:
cm
Höjd Modulmått:
cm
Hängning:
1. Vänsterhängd dörr
Färg:
S-0500-N, Klarvit
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Bor Venus 834PG
BxH: 170x210 cm, Vänster, S-0500-N, Klarvit
63 019 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Parytterdörr NorDan Venus 834PG är en dörr som ingår i serien Harmoni från NorDan.
Vår klassiska serie Harmoni kännetecknas av vackra spegeldörrar omsorgsfullt formgivna efter traditionella förlagor. Här är det gediget hantverkskunnande som gäller, i varje dörr, i varje detalj.
Vår klassiska serie Harmoni kännetecknas av vackra spegeldörrar omsorgsfullt formgivna efter traditionella förlagor. Här är det gediget hantverkskunnande som gäller, i varje dörr, i varje detalj.
Varumärke
NorDanBeskrivning
Parytterdörr NorDan Venus 834PG är en dörr som ingår i serien Harmoni från NorDan.
Vår klassiska serie Harmoni kännetecknas av vackra spegeldörrar omsorgsfullt formgivna efter traditionella förlagor. Här är det gediget hantverkskunnande som gäller, i varje dörr, i varje detalj.
Vår klassiska serie Harmoni kännetecknas av vackra spegeldörrar omsorgsfullt formgivna efter traditionella förlagor. Här är det gediget hantverkskunnande som gäller, i varje dörr, i varje detalj.
Konstruktion
- Ramträ i väl dimensionerat massivt trä samt massivt trä runt alla glasöppningar.
- Dubbla, rostbeständiga stålskivor som säkrar fuktspärr, är inbrottsskyddande och ger formstabilitet.
- Yttermaterial av HDF.
- Tätningslist i silikon samt extra klimatpackning som förbättrar U-värdet, fungerar bullerdämpande och säkrar att dörren håller tätt.
- Krok/haklås där slutstycket och bakkantssäkringen jobbar tillsammans för att göra dörren extra inbrottssäker.
- Lamellimmad, fingerskarvad karm med måttet 56x105 mm.
- Tröskel som är 25 mm hög, aliminiumklädd och handikappanpassad.
- Ramträ i väl dimensionerat massivt trä samt massivt trä runt alla glasöppningar.
- Dubbla, rostbeständiga stålskivor som säkrar fuktspärr, är inbrottsskyddande och ger formstabilitet.
- Yttermaterial av HDF.
- Tätningslist i silikon samt extra klimatpackning som förbättrar U-värdet, fungerar bullerdämpande och säkrar att dörren håller tätt.
- Krok/haklås där slutstycket och bakkantssäkringen jobbar tillsammans för att göra dörren extra inbrottssäker.
- Lamellimmad, fingerskarvad karm med måttet 56x105 mm.
- Tröskel som är 25 mm hög, aliminiumklädd och handikappanpassad.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | NorDan |
| Art.Nr. | 8341721711999_Vit2 |
| Bredd Modulmått | 170 cm |
| Höjd Modulmått | 210 cm |
| Serie | Bor |
| Hängning | 1. Vänsterhängd dörr |
| Färg | S-0500-N, Klarvit |
| Karmdjup | 105 mm |
| Tjocklek | 69 mm |
| Storlek | 17x21 |
| NCS-Kulör | S-0500-N |
| Handtag & Cylinder | Nej |
| Låskista | ASSA 2002 |
| Produkttyp | Pardörr |
| Glas | Ja |
| Glastyp | Klarglas |
| Dekor | Utsida: Dekor, Insida: Slät |
| U-Värde | 1,3 |
| Stil | Klassisk |
| Gångdörr | Vänster |
| Bredd Dörrblad | 89,5+71,9 cm |

