
DC/DC-laddare VictronOrion-Tr Smart isolerad/oisolerad12/12-18A (220W) isolerad
Nyhet
1 875 kr2 079 kr
Sänkt pris!
Spara 204 kr
30 dagars prisgaranti
Utförande

Orion-Tr Smart isolerad/oisolerad
12/12-18A (220W) isolerad1 875 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Orion-Tr Smart DC-DC-laddare är en avancerad, adaptiv 3-stegs laddningsenhet med inbyggd Bluetooth för smidig övervakning.
Orion-Tr Smart DC-DC-laddare är en avancerad, adaptiv 3-stegs laddare med inbyggd Bluetooth och 30A kapacitet!
Perfekt för dubbla batterisystem i fordon och båtar där en smart generator och startbatteri används för att ladda servicebatteriet.
Övervakning och konfiguration via Bluetooth med VictronConnect-appen.
Kan styras med en fjärrstyrd på/av-brytare och har en motor med en detekteringsfunktion.
Orion-Tr Smart-laddaren fungerar i både 12V- och 24V-system och är kompatibel med både blysyra- och litiumbatterier. Modeller finns upp till 400W, och flera enheter kan kopplas parallellt för att öka effekten.
Tål temperaturer upp till 55°C, med full nominell effekt upp till 40°C.
Perfekt för dubbla batterisystem i fordon och båtar där en smart generator och startbatteri används för att ladda servicebatteriet.
Övervakning och konfiguration via Bluetooth med VictronConnect-appen.
Kan styras med en fjärrstyrd på/av-brytare och har en motor med en detekteringsfunktion.
Orion-Tr Smart-laddaren fungerar i både 12V- och 24V-system och är kompatibel med både blysyra- och litiumbatterier. Modeller finns upp till 400W, och flera enheter kan kopplas parallellt för att öka effekten.
Tål temperaturer upp till 55°C, med full nominell effekt upp till 40°C.
Egenskaper
| Varumärke | Victron |
|---|---|
| Art.Nr. | 191919 |
| Utförande | 12/12-18A (220W) isolerad |
| Djup | 7 cm |
| Bredd | 18,6 cm |
| Vikt | 1,3 kg |
| Effekt/prestanda | 22 W |
| IP-Klassning | IP43 |
| Produkttyp | Laddare |
| Färg | Blå |
| Höjd | 13 cm |
| EAN-nr | 8719076046066 |
