Dammlist Leif Arvidsson Självhäftande6 x 9 mm
231 kr/frp
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Höjd:
6 mm

Självhäftande
6 x 9 mm
231 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Grå, självhäftande dammtätningslist om 8 meter. Produkten har skyddspapper, releasepapper, som du tar bort när du monterar den på bågen. Dammtätlist som minskar behovet av fönsterputsning mellan glasen. Ger varmare innerglas, minskar kallras och reducerar trafikbuller. Ibland kan man behöva lämna ett utrymme i t ex hörnen för att minska risken för kondens mellan bågarna. Montering under + 10 grader celcius rekommenderas ej.
Varumärke
Leif ArvidssonBeskrivning
Grå, självhäftande dammtätningslist om 8 meter. Produkten har skyddspapper, releasepapper, som du tar bort när du monterar den på bågen. Dammtätlist som minskar behovet av fönsterputsning mellan glasen. Ger varmare innerglas, minskar kallras och reducerar trafikbuller. Ibland kan man behöva lämna ett utrymme i t ex hörnen för att minska risken för kondens mellan bågarna. Montering under + 10 grader celcius rekommenderas ej.
Dokument
Recensioner
Anders LVerifierad köpare
för 3 veckor sedanBra klister, lätt att montera.
Egenskaper
| Varumärke | Leif Arvidsson |
| Art.Nr. | 3594 |
| Bredd | 9 mm |
| Höjd | 6 mm |
| Typ | Dammlist |
| Färg | Grå |
| Längd | 8 m |
| EAN-nr | 7332903035944 |


