Jordankare Hortus Eco Plast98x98 mm
134 kr
119 krSpara 11 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Dimension:
98x98 mm

Eco Plast
98x98 mm
119 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Miljövänliga jordankare från Hortus som är tillverkade av återvunnen plast som är förstärkt med glasfiber för att öka materialets slagtålighet. Designad för maximal hållbarhet som ger utmärkt stöd till fyrkantiga trästolpar. Används till förankring av stängselstolpar, trädgårdspaviljonger, rutschkanor och gungstativ, där man inte vill gjuta i betong. Används inte till bärande konstruktioner. Jordankare håller stolpen över marken och skyddar mot skadedjur, svamp, vatten, snö och is. Är 40 % starkare än ett varmgalvaniserat jordankare.
Varumärke
HortusBeskrivning
Miljövänliga jordankare från Hortus som är tillverkade av återvunnen plast som är förstärkt med glasfiber för att öka materialets slagtålighet. Designad för maximal hållbarhet som ger utmärkt stöd till fyrkantiga trästolpar. Används till förankring av stängselstolpar, trädgårdspaviljonger, rutschkanor och gungstativ, där man inte vill gjuta i betong. Används inte till bärande konstruktioner. Jordankare håller stolpen över marken och skyddar mot skadedjur, svamp, vatten, snö och is. Är 40 % starkare än ett varmgalvaniserat jordankare.
information
- perfekt stöd för fyrkantiga trästolpar
- skyddar stolpen från markkontakt och därmed från skadedjur och väderpåverkan
- bidrar till miljöskydd genom användning av återvunnet materia
l- 40% starkare än varmgalvaniserade jordankare
lätt att installera utan behov av betong. placera en träkloss på ankaret, slå ner det i marken och montera stolpen enkelt med m6-bultar.
specifikationer
- färg: svart
- material: plast
- höjd: 75 cm
- bredd: 98 mm
- djup: 98 mm
- perfekt stöd för fyrkantiga trästolpar
- skyddar stolpen från markkontakt och därmed från skadedjur och väderpåverkan
- bidrar till miljöskydd genom användning av återvunnet materia
l- 40% starkare än varmgalvaniserade jordankare
lätt att installera utan behov av betong. placera en träkloss på ankaret, slå ner det i marken och montera stolpen enkelt med m6-bultar.
specifikationer
- färg: svart
- material: plast
- höjd: 75 cm
- bredd: 98 mm
- djup: 98 mm
Egenskaper
| Varumärke | Hortus |
| Art.Nr. | 803-253 |
| Dimension | 98x98 mm |
| Färg | Svart |
| Längd | 750 mm |
| Vikt | 1,11 kg |
| Höjd | 75 cm |
| Bredd | 9,8 cm |
| Storlek | 98 x 98 mm, L: 750 mm |
| Längd | 9,8 cm |
| Material | Plast |
| Typ | Stolpfundament |
| EAN-nr | 5705858704081 |

