Fasadplugg Västsvensk Byggskruv AB KE
fr.246 kr/frp
30 dagars prisgaranti
Välj variant

KE
246 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr
Varumärke
Västsvensk Byggskruv ABBeskrivning
Fasadplugg. Fasadplugg KE med kort expansionsdel för massiva material som betong och massivtegel.
Fasadplugg KE med kort expansionsdel för massiva material som betong och massivtegel. Solid nylonplugg med goda temperatur- och åldringsegenskaper. Fasadpluggens utformning hindrar rotation vid montering och ger möjlighet till riktad expansion.
Egenskaper
| Varumärke | Västsvensk Byggskruv AB |
| Dimension | 8 x 60, 8 x 80 mm |
| Diameter | 8 mm |
| Längd | 60, 80 mm |
| Ytbehandling | Elförzinkad 5 my |
| Antal | 50 st/frp |
| Bits/Hylsa | TX 25 |
| Typ | Fasadplugg |

