Fasadplugg Västsvensk Byggskruv AB LE FZB
fr.175 kr/frp
utvalda påKampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

LE FZB
175 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Fasadplugg. Fasadplugg LE med lång expansionsdel för porösa material som lättbetong, lättklinker och hålsten.
Varumärke
Västsvensk Byggskruv ABBeskrivning
Fasadplugg. Fasadplugg LE med lång expansionsdel för porösa material som lättbetong, lättklinker och hålsten.
Fasadplugg LE med lång expansionsdel för porösa material som lättbetong, lättklinker och hålsten. Solid nylonplugg med goda temperatur- och åldringsegenskaper. Fasadpluggens utformning hindrar rotation vid montering och ger möjlighet till riktad expansion.
Egenskaper
| Varumärke | Västsvensk Byggskruv AB |
| Dimension | 10 x 100, 10 x 120, 10 x 140, 10 x 160, 10 x 180, 8 x 100 mm |
| Diameter | 8, 10 mm |
| Längd | 100, 120, 140, 160, 180 mm |
| Ytbehandling | Elförzinkad 5 my |
| Antal | 25, 50 st/frp |
| Typ | Fasadplugg |
| Bits/Hylsa | TX 25, TX 40 |
