Fasadplugg Västsvensk Byggskruv AB LE UTV
fr.234 kr/frp
utvalda påKampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

LE UTV
234 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Fasadplugg (utvändig). Fasadplugg LE med lång expansionsdel för porösa
material som lättbetong, lättklinker och hålsten.
Varumärke
Västsvensk Byggskruv ABBeskrivning
Fasadplugg (utvändig). Fasadplugg LE med lång expansionsdel för porösa
material som lättbetong, lättklinker och hålsten.
Fasadplugg LE med lång expansionsdel för porösamaterial som lättbetong, lättklinker och hålsten. Solid nylonplugg med goda temperatur- och åldringsegenskaper. Fasadpluggens utformning hindrar rotation vid montering och ger möjlighet till riktad expansion.
Egenskaper
| Varumärke | Västsvensk Byggskruv AB |
| Dimension | 10 x 100, 10 x 120, 10 x 140, 10 x 160, 10 x 180 mm |
| Diameter | 10 mm |
| Längd | 100, 120, 140, 160, 180 mm |
| Ytbehandling | Zincotech Ag |
| Antal | 25 st/frp |
| Bits/Hylsa | TX 40 |
| Typ | Fasadplugg |
