Trallskruv FAST OPDK ZFMAX
fr.166 kr/frp
30 dagars prisgaranti
Välj variant

OPDK ZFMAX
166 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Trallskruv FAST OPDK ZFMAX är en trallskruv avsedd för tryckimpregnerat virke. Med dubbel gänga som, genom att de övre gängorna hamnar i trallbrädan och de undre i reglen, håller virket på plats med hjälp av gängan och inte skallen. Den cylinderformade skallen skär rakt ner i träet och ger ett optimalt resultat utan flisor. Försedd med fiberskärande cutterspets. Ytbehandling: ZF Max, korrosivitetsklass C4. Burk.
Varumärke
FASTBeskrivning
Trallskruv FAST OPDK ZFMAX är en trallskruv avsedd för tryckimpregnerat virke. Med dubbel gänga som, genom att de övre gängorna hamnar i trallbrädan och de undre i reglen, håller virket på plats med hjälp av gängan och inte skallen. Den cylinderformade skallen skär rakt ner i träet och ger ett optimalt resultat utan flisor. Försedd med fiberskärande cutterspets. Ytbehandling: ZF Max, korrosivitetsklass C4. Burk.
Egenskaper
| Varumärke | FAST |
| Dimension | 4.5x45, 4.5x55 mm |
| Diameter | 4,5 mm |
| Längd | 45, 55 mm |
| Åtgång | 22 mm trall. 35 st/m², 28 mm trall. 30 st/m² |
| Ytbehandling | ZF Max |
| Antal | 200, 750, 1500 st/frp |
| Bits/Hylsa | T20 |
