Träskruv Gunnebo Fastening Impreg+ Korrosivitetsklass C46x120 mm 5 st Tx30
59 kr/frp
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Utförande:
6x120 mm 5 st Tx30

Impreg+ Korrosivitetsklass C4
6x120 mm 5 st Tx30
59 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Träskruv Försänkt Impreg®+ används utomhus. Skruven har såg-tandad gänga som minskar indrivningsmomentet. Den slipade spetsen s.k. S-spets motverkar sprickbildning. Skruv med Ø5,0 och 6,0 mm som är 80 mm och längre har även fräsgänga vilket reducerar indrivningsmomentet ytterligare.
Varumärke
Gunnebo FasteningBeskrivning
Träskruv Försänkt Impreg®+ används utomhus. Skruven har såg-tandad gänga som minskar indrivningsmomentet. Den slipade spetsen s.k. S-spets motverkar sprickbildning. Skruv med Ø5,0 och 6,0 mm som är 80 mm och längre har även fräsgänga vilket reducerar indrivningsmomentet ytterligare.
Egenskaper
| Varumärke | Gunnebo Fastening |
| Art.Nr. | 67882 |
| Utförande | 6x120 mm 5 st Tx30 |
| Diameter | 6 mm |
| Längd | 120 mm |
| Antal (st/frp) | 5 st/frp |
| Bits/Hylsa | TX30 |
| Material | Härdat Stål |
| Produkttyp | Träskruv |
| EAN-nr | 7318470215712 |
