Mursten Benders MegastoneMega Mini rakhuggen Grafit
45 kr
39 krSpara 13 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Grafit

Megastone
Mega Mini rakhuggen Grafit
39 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Megastone är konstruerad för att på ett enkelt sätt bygga stödmurar utan gjutning eller murning. Megastone har låsklackar, som gör att du lätt bygger en stabil stödmur, såväl rak som svängd. Den finns i två höjder och med rak- eller rundhuggen front och levereras knäckt, färdig att lägga.
Varumärke
BendersBeskrivning
Megastone är konstruerad för att på ett enkelt sätt bygga stödmurar utan gjutning eller murning. Megastone har låsklackar, som gör att du lätt bygger en stabil stödmur, såväl rak som svängd. Den finns i två höjder och med rak- eller rundhuggen front och levereras knäckt, färdig att lägga.
Detta är en skrymmande produkt som kräver specialtransport i form av en stor lastbil eller kranbil. Leverans sker fram till porten om du bor i lägenhetshus eller fram till tomtgräns om du bor i villa. Du som kund ansvarar för att flytta godset från tomtgräns.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Art.Nr. | 2505001B |
| Färg | Grafit |
| Mått | 300 x 200 x 100 mm |
| Vikt | 366 kg/m² |
| Vikt | 1081 kg/pall |
| Antal (m2/pall) | 2,88 m²/pall |
| Utförande | Mega |
| Antal | 33,3 st/m2 |
| Serie | Megastone |
| Antal (st/pall) | 96 st/pall |
| Vikt | 11 kg/st |
| Nyans | Grå |


