Mursten Benders Megawall Garden/Projekt SpecialstenarHörnsten Grå
269 kr
244 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Grå
Utförande:
Hörnsten

Megawall Garden/Projekt Specialstenar
Hörnsten Grå
244 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad från: 499 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Ett komplett jordarmerat stödmursystem. Tack vare systemets alla delar följer du lätt naturens former eller skapar helt egna. Blocken levereras med en vacker naturstensliknande yta. Stenarna säljs styckvis.
Varumärke
BendersBeskrivning
Ett komplett jordarmerat stödmursystem. Tack vare systemets alla delar följer du lätt naturens former eller skapar helt egna. Blocken levereras med en vacker naturstensliknande yta. Stenarna säljs styckvis.
Detta är en skrymmande produkt som kräver specialtransport i form av en stor lastbil eller kranbil. Leverans sker fram till porten om du bor i lägenhetshus eller fram till tomtgräns om du bor i villa. Du som kund ansvarar för att flytta godset från tomtgräns.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Art.Nr. | 2561207B |
| Utförande | Hörnsten |
| Mått | 400 x 200 x 150 mm |
| Antal | 48 st/pall |
| Vikt | 26 kg/st |
| Färg | Grå |
| Vikt | 1273 kg/pall |
| Nyans | Grå |
| Serie | Megawall |
| Antal | 2,87 m²/pall |
| Antal | 16,7 st/m2 |
| Vikt | 404 kg/m2 |

