Glasstaket Hortus Klarglas med Aluminiumskena 1000 mm900 mm
779 kr
689 krSpara 12 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
900 mm

Klarglas med Aluminiumskena 1000 mm
900 mm
689 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Glasstaket från Hortus i 6 mm säkerhetsglas i klarglas. Försett med aluminiumskena som säkerställer enkel montering. När du monterar staketet är det viktigt att du ser till att det är passage i stolpen så att kondensvatten kan rinna ut. Staketet kan monteras både på rad, i L- och U-form efter behov. Det kan även köpas till expansionbultar till montering i underlag såsom träterrass eller beläggningssten.
OBS! Glaspanelerna är härdat säkerhetsglas och är lämpliga för användning i fall där höjden är mindre än 50 cm.
OBS! Glaspanelerna är härdat säkerhetsglas och är lämpliga för användning i fall där höjden är mindre än 50 cm.
Varumärke
HortusBeskrivning
Glasstaket från Hortus i 6 mm säkerhetsglas i klarglas. Försett med aluminiumskena som säkerställer enkel montering. När du monterar staketet är det viktigt att du ser till att det är passage i stolpen så att kondensvatten kan rinna ut. Staketet kan monteras både på rad, i L- och U-form efter behov. Det kan även köpas till expansionbultar till montering i underlag såsom träterrass eller beläggningssten.
OBS! Glaspanelerna är härdat säkerhetsglas och är lämpliga för användning i fall där höjden är mindre än 50 cm.
OBS! Glaspanelerna är härdat säkerhetsglas och är lämpliga för användning i fall där höjden är mindre än 50 cm.
Det bevarar utsikten och ger en rymlig känsla. lätt att montera med medföljande skruvar och borr.
information
- material: 6 mm härdat säkerhetsglas
- färg: klar
- mått: höjd 100 cm, bredd 90 cm, djup 0,6 cm
observera att stolpar säljs separat och behövs för montering. tillgängliga multistolpar gör att staketet kan byggas i olika former.
specifikationer
- material: glass
- produktdjup cm: 0.6 cm
information
- material: 6 mm härdat säkerhetsglas
- färg: klar
- mått: höjd 100 cm, bredd 90 cm, djup 0,6 cm
observera att stolpar säljs separat och behövs för montering. tillgängliga multistolpar gör att staketet kan byggas i olika former.
specifikationer
- material: glass
- produktdjup cm: 0.6 cm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hortus |
| Art.Nr. | 116-045 |
| Färg | Transparent |
| Bredd | 900 mm |
| Vikt | 16,29 kg |
| Storlek | 100 x 90 cm |
| Bredd | 90 cm |
| Djup | 6 mm |
| Höjd | 1000 mm |
| Längd | 0,6 cm |
| Material | Glas |
| Produkttyp | Staket |
| Modell | Klarglas |
| Höjd | 100 cm |
| EAN-nr | 5705858708638 |

