
Villastängsel HORTUSGrön Komplett SetLängd: 50 m
Spara 11 %
Kampanj

Grön Komplett Set
Längd: 50 m- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Beskrivning
specifikationer
- färg: grön
- material: metall och plast
- höjd: 90 cm
- bredd: 50 m
- produktdjup cm: 0.22 cm
perfekt för att hägna in trädgården eller som ett temporärt hundstängsel.
Recensioner
Sofie P
Verifierad köpare
Blev precis som jag hade hoppats. Enkel att montera och fyller sitt syfte - att hindra barn från att springa iväg från baksidan av vårt parhus.
+Enkel att montera
Karin
Verifierad köpare
Denna produkt var mycket bra! Genuint enkelt att sätta upp, snabbt och bra. Vi behövde för vår nya valp och stängslet fungerar utmärkt för det. Dock skall man inte ta 10 cm x 10 cm om man har en mindre valp.
+Enkelt och snabbt
-Fanns ingen
Johan G
Verifierad köpare
Helt ok stängsel för detta pris. Känns som hyfsad kvalitet och enkelt att sätta upp. Men det är ju ett enkelt staket och kanske inte det finaste, men för mig är det för att hålla hunden på tomten och om någon vecka kommer häcken ha växt ut och döljer staketet och då är det perfekt. Är nöjd!
+Billigt
+Enkelt
+Kvalitet
-Svårt att få rakt
-Lite rangligt
Petra S
Verifierad köpare
Prisvärt och enkelt att sätta upp.
Håkan F W
Verifierad köpare
Ville ha ett bra men inte för dyrt stängsel till sommarstugetomten för att våra två små hundar ska kunna springa fritt. Lätt att sätta upp och tillräckligt stabilt men antalet staketstolpar är otillräckligt. Man får med 10 st per 25 m stängsel vilket ger ca 2,5 m mellan stolparna. Det visar sig att det inte får vara mer än ca 1,3 m om det ska vara någorlunda stabilt.
+Prisvärt och mycket lättmonterat.
-För få stängselstolpar.
Urban P G P
Verifierad köpare
Lätt att sätta upp och perfekt inhängnad för våra hundar.
Jan E L
Verifierad köpare
Snyggt och lätt attt sätta upp
Egenskaper
| Varumärke | Hortus |
|---|---|
| Art.Nr. | 900-001 |
| Höjd | 90 cm |
| Storlek | 90 cm x 50 m |
| Längd | 50 m |
| Vikt | 34,82 kg |
| Bredd | 5000 cm |
| Färg | Grön |
| Material | Tråd |
| Maskstorlek | 10x10 cm |
| Produkttyp | Stängsel |
| Längd | 0,22 cm |
| EAN-nr | 5705858058955 |