
Villastängsel HORTUSGrön Lyx Komplett Set
fr.1 529 krfr.1 749 kr
Från 11 %
Kampanj
40 tim kvar!
30 dagars prisgaranti
Välj Storlek
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Komplett stängselset från Hortus som är färdigt att sätta upp. Består av grönt plastbelagt villastängsel med en maskstorlek på 5x10 cm och en höjd på 80 cm, NTR-A-impregnerade trästolpar samt 20 mm märlor. Ø7 x 150 cm stolparna används som start- och slutstolpe, medan Ø5x125 cm stolparna som mellanstolpar med ett avstånd på ca 3 m och monteras på stängslet med medföljande märlor. Trådstängslet passar bra till att hägna in trädgården med.
Varumärke
Beskrivning
Komplett stängselset från Hortus som är färdigt att sätta upp. Består av grönt plastbelagt villastängsel med en maskstorlek på 5x10 cm och en höjd på 80 cm, NTR-A-impregnerade trästolpar samt 20 mm märlor. Ø7 x 150 cm stolparna används som start- och slutstolpe, medan Ø5x125 cm stolparna som mellanstolpar med ett avstånd på ca 3 m och monteras på stängslet med medföljande märlor. Trådstängslet passar bra till att hägna in trädgården med.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Hortus |
|---|---|
| Art.Nr. | 900-010H |
| Höjd | 80 cm |
| Storlek | 80 cm x 100 m, 80 cm x 25 m, 80 cm x 50 m, 80 cm x 75 m |
| Färg | Grön |
| Material | Tråd |
| Typ | Stängsel |
| Längd | 0,22 cm |
| Maskstorlek | 5x10 cm |
| Längd | 100, 25, 50, 75 m |
| Vikt | 42,42, 83,84, 125,26, 166,68 kg |
| Bredd | 2500, 5000, 7500, 10000 cm |