
Voljärnät HORTUSMaskstorlek 12,5x25 mm GalvaniseradHöjd: 100 cm, längd 10 m
509 kr 589 kr
Spara 14 %
Kampanj
30 tim kvar!
30 dagars prisgaranti
Höjd
Storlek

Maskstorlek 12,5x25 mm Galvaniserad
Höjd: 100 cm, längd 10 m 509 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Svetsat nät av varmförzinkad tråd belagd med minst 60 µm zink, som ger en särskilt lång hållbarhet. Perfekt till voljärbygge både inom- och utomhus. Används till att bygga voljärer och inhägnader till små djur. Används också till att skärma av unga träd och plantor. Dessutom passar voljärnätet bra till säkring av ventilationsöppningar och insug. Montering: Voljär - Nätet monteras på t.ex. ett träskelett med varmförzinkade märlor, t.ex. 1,6 x 15 mm, och binds ihop (förlängs) eller binds fast på ett stålskelett med varmförzinkad, mjuk järntråd på minst Ø1,10 mm.
Varumärke
Beskrivning
Svetsat nät av varmförzinkad tråd belagd med minst 60 µm zink, som ger en särskilt lång hållbarhet. Perfekt till voljärbygge både inom- och utomhus. Används till att bygga voljärer och inhägnader till små djur. Används också till att skärma av unga träd och plantor. Dessutom passar voljärnätet bra till säkring av ventilationsöppningar och insug. Montering: Voljär - Nätet monteras på t.ex. ett träskelett med varmförzinkade märlor, t.ex. 1,6 x 15 mm, och binds ihop (förlängs) eller binds fast på ett stålskelett med varmförzinkad, mjuk järntråd på minst Ø1,10 mm.
Använd nätet även för avskärmning av unga träd och växter samt för att säkra ventilationsöppningar och insug. nätet kan enkelt monteras på träskelett med varmförzinkade märlor eller fästas ihop med varmförzinkad mjuk järntråd.
specifikationer
- färg: grå
- material: metall
- trådtjocklek: 1,05 mm
- maskstorlek: 12,5x12,5 mm
- bredd: 10 meter
- höjd: 100 cm
- yta: galvaniserat
specifikationer
- färg: grå
- material: metall
- trådtjocklek: 1,05 mm
- maskstorlek: 12,5x12,5 mm
- bredd: 10 meter
- höjd: 100 cm
- yta: galvaniserat
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Hortus |
|---|---|
| Art.Nr. | 106-873 |
| Höjd | 100 cm |
| Storlek | 1 x 10 m |
| Modell | Maska 12.5 x 25 mm |
| Längd | 0,06 cm |
| Längd | 10 m |
| Vikt | 6 kg |
| Bredd | 1000 cm |
| Färg | Silver |
| Material | Tråd |
| Typ | Stängsel |
| Maskstorlek | 12,5x25 mm |
| EAN-nr | 5705858000510 |