Vertikal Fogtätningsremsa Swisspearl
1 085 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Vertikal Fogtätningsremsa Swisspearl
1 085 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Vertikal fogtätningsremsa för montering av Swisspearl fasadskivor. Den skall alltid monteras mellan skiva och läkt vid vertikal skivskarv samt vid varje infästning bakom skiva. Detta för att skydda läkten och för att medge rörelser i konstruktionen.
Varumärke
SwisspearlBeskrivning
Vertikal fogtätningsremsa för montering av Swisspearl fasadskivor. Den skall alltid monteras mellan skiva och läkt vid vertikal skivskarv samt vid varje infästning bakom skiva. Detta för att skydda läkten och för att medge rörelser i konstruktionen.
Egenskaper
| Varumärke | Swisspearl |
| Art.Nr. | 4505446 |
| Färg | Svart |
| Djup | 2 mm |
| Längd | 30 m |
| Antal | 2,7 m2/st |
| Antal | 1 st/frp |
| Typ | Fogtätningsremsa |
| Vikt | 4,8 kg |
| Bredd | 90 mm |
| EAN-nr | 5705636242668 |
