29 kr
796 kr
Visa endast kampanjartiklar
(12)
bostik
(12)
cembrit
(1)
finja betong ab
(1)
illbruck
(11)
konradssons
(3)
mapei
(2)
Endast snabbleverans
(30)
30 Produkter
Silikon Bostik Universal Tub 70 ml
Vertikal Fogtätningsremsa Cembrit
Fogmassa Bostik Acryl Deco
Tätningsmedel Bostik Aqua Seal
Fogskum Illbruck FM610 Helår
Kampanj
tom 30/4
Akrylfog Illbruck LD714 Pro Listvit 300ml
tom 30/4
Latexfog Illbruck LD708 Acrymeric Vit 300ml
Kampanj
tom 30/4
Tätningsmedel Bostik Clear-Bond
Fogmassa Bostik Multi Seal 2640
Silikonfogmassa Bostik Silicone Glass
Akvariesilikon Illbruck GS202 Livsmedelsgodkänd Transparent 310ml
Kampanj
tom 30/4
Brandstopp Illbruck FS810 Svart 310ml
Kampanj
tom 30/4
Silikonfogmassa Bostik Silicone Transparent Glass
Bottningslist Illbruck PR102
Kampanj
tom 30/4
Fogband Illbruck TP650 Illmod Trio
Kampanj
tom 30/4
Fogband Illbruck TP652 Illmod Trio+
Kampanj
tom 30/4
Har du en glipa i kaklet? Du vet väl att det enkelt går att täta! När man använder sig av tätningsmedel så ska man först och främst tänka på vad man ska använda det till så att materialen passar ihop.
Våra tätningsmedel har en klar och tydlig innehållsförteckning så att du som kund ska kunna välja rätt. Här kan du hitta tätning både på tub, påse och för specialspruta. Du kan täta skorstenar, glipor mellan vägg och golv eller mellan badkar och vägg. En sak du speciellt ska tänka på är att täta i borrhål som du gjort i badrum.
Tätningsmedel är bra att använda för många olika ändamål när du renoverar hemma. I alla fallen så handlar det om något som antingen ska sluta tätt, fästas eller döljas. Våra fogar finns för golv, tak, bad, kök och utomhusanvändning. Även som övermålningsbara och i olika färger för att bättre passa till ditt hem.