





Entrétak DesigntakEasy Collection DeltaVit - Klarglas 5+5 mm, 2500x1000 mm
13 230 kr15 065 kr
Spara 12 %
Kampanj
55 tim kvar!
30 dagars prisgaranti
Bredd
Färg Konsol: Vit
Utförande
Djup

Easy Collection Delta
Vit - Klarglas 5+5 mm, 2500x1000 mm13 230 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Skapa en välkomnande entré med ett snyggt skärmtak över ytterdörren. Easy Collection entrétak kommer ge ditt hus en personlig prägel som skyddar er från väder och vind i många år.
Easy Collection Delta Small är Designtaks näst djupaste entrétak i glas. Med ett djup på 1000 mm skyddar du din dörr och fasad extra mycket. Med ett entrétak i glas får du ett bra ljusinsläpp och ett tak som smälter in snyggt i fasaden. Delta finns i olika längder och konsolerna finns i olika färger. Glasen är tillverkade i 10 mm laminerat säkerhetsglasglas. Konsolerna tillverkas i rostfritt stål som sedan pulverlackeras för en lång livslängd.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Designtak |
|---|---|
| Art.Nr. | CDS-90-CG250X100 |
| Bredd | 2500 mm |
| Färg Konsol | Vit |
| Utförande | Klarglas |
| Djup | 1000 mm |
| Höjd | 390 mm |
| Vikt | 78 kg |
| Produkttyp | Entrétak |
| Material | Rostfritt/Glas |
| Serie | Easy Collection |
| Garanti | 5 år |
| Max Snölast | 350 kg/m² |



