
Gavelpanna Benders88 Palema YtbehandladTegelröd, Höger
77 kr82 kr
Sänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Färg
Utförande

88 Palema Ytbehandlad
Tegelröd, Höger77 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Benders ytbehandlad gavelpanna 88 mm ersätter vindskiva. Passar till Palema takpannor.
Benders ytbehandlade takpannor är i grunden genomfärgade takpannor med Benderit ytbehandling för att ytterligare framhäva färgen på taket. Ytbehandlingen är speciellt framtagen för att appliceras på betongtakpannor och har en mycket lång livslängd. Benderit är en egenutvecklad och producerad färg vilket säkerställer högsta kvalité. Alla produkter ytbehandlas 2 gånger.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
|---|---|
| Art.Nr. | 041224 |
| Serie | Palema |
| Färg | Tegelröd |
| Enhet | Styck |
| Yta | Blank |
| Material | Betong |
| Längd | 420 mm |
| Bredd | 330 mm |
| Antal (st/pall) | 54 st/pall |
| Vikt | 5,7 kg/st |
| Nyans | Röd |
| Utförande | Höger |
| Bygglängd | 375 mm |
| Byggbredd | 295 mm |
| Max Läktavstånd | 335-375 mm |
| Produkttyp | Gavelpanna |
| EAN-nr | 7340018120998 |
