Tvåkupig Takpanna Benders Palema YtbehandladLjusgrå, Helpall
Pris/frp 3 360:-
14 kr/stSe priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Ljusgrå

Palema Ytbehandlad
Ljusgrå, Helpall
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Specialtransport Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Bender Palema är en tvåkupig ytbehandlad takpanna med klassiskt utseende som passar alla tak. Den tvåkupiga takpannan är den måste sålda pannan i Sverige sedan 60-talet. Bender Palema är det mest lättlagda taket.
Varumärke
BendersBeskrivning
Bender Palema är en tvåkupig ytbehandlad takpanna med klassiskt utseende som passar alla tak. Den tvåkupiga takpannan är den måste sålda pannan i Sverige sedan 60-talet. Bender Palema är det mest lättlagda taket.
Benders ytbehandlade takpannor är i grunden genomfärgade takpannor med Benderit ytbehandling för att ytterligare framhäva färgen på taket. Ytbehandlingen är speciellt framtagen för att appliceras på betongtakpannor och har en mycket lång livslängd. Benderit är en egenutvecklad och producerad färg vilket säkerställer högsta kvalité. Alla produkter ytbehandlas 2 gånger.
Övrigt:
Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Detta är en skrymmande produkt som kräver specialtransport i form av en stor lastbil eller kranbil. Leverans sker fram till porten om du bor i lägenhetshus eller fram till tomtgräns om du bor i villa. Du som kund ansvarar för att flytta godset från tomtgräns.
Övrigt:
Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Detta är en skrymmande produkt som kräver specialtransport i form av en stor lastbil eller kranbil. Leverans sker fram till porten om du bor i lägenhetshus eller fram till tomtgräns om du bor i villa. Du som kund ansvarar för att flytta godset från tomtgräns.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Art.Nr. | 020037 |
| Serie | Palema |
| Färg | Ljusgrå |
| Enhet | Helpall |
| Yta | Blank |
| Material | Betong |
| Längd | 420 mm |
| Bredd | 330 mm |
| Antal (st/pall) | 240 st/pall |
| Antal | 8,9 st/m2 |
| Vikt | 36 kg/m² |
| Antal (st/frp) | 240 st/frp |
| Vikt | 4 kg/st |
| Nyans | Grå |
| Minsta taklutning | 14 ° |
| Bygghöjd | 75 mm |
| Byggbredd | 300 mm |
| Bygglängd | 310-375 mm |
| Kuptyp | Tvåkupig |
| Max Läktavstånd | 375 mm |
| Produkttyp | Takpanna |
| EAN-nr | 7340018109948 |
