






Elelement AdaxNeo NL KDT/DT Vit800W, Fast installation 400V
Rek. pris 1 779 kr
!
1 286 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Bredd
Spänning

Neo NL KDT/DT Vit
800W, Fast installation 400V1 286 kr
- Förväntas åter i lager 2026-04-13
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Med fokus på miljö och energi
Vid uppvärmning förbrukar Neo NL upp till 25% mindre energi än andra el-element. Med den inbyggda dag- och nattsänknings-funktionen kan du ställa in så att elementet automatiskt sänker temperaturen på natten när du sover eller på dagen när du inte är hemma. På så sätt kan du enkelt och smidigt hålla koll på strömförbrukningen och se till att värmekostnaderna inte drar iväg.
Varumärke
Beskrivning
Med fokus på miljö och energi
Vid uppvärmning förbrukar Neo NL upp till 25% mindre energi än andra el-element. Med den inbyggda dag- och nattsänknings-funktionen kan du ställa in så att elementet automatiskt sänker temperaturen på natten när du sover eller på dagen när du inte är hemma. På så sätt kan du enkelt och smidigt hålla koll på strömförbrukningen och se till att värmekostnaderna inte drar iväg.
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Adax |
|---|---|
| Art.Nr. | Neo NL08 DT, 800W, Fast installation 400V, Vit |
| Bredd | 1050 mm |
| Höjd | 200 mm |
| Spänning | 400 V |
| Effekt | 800 W |
| Stickpropp | Nej |
| Färg | Vit, RAL 9016 |
| Funktion | Eldrivet |
| Tillverkarens Art.Nr. | Neo NL08 DT, 800W, Fast installation 400V, Vit |
| Serie | Neo |
| Typ | Element |
| Väggdosa/Anslutningsdosa | Ja |
| Effekt kW vid Uppvärmning till Medelvärme/Medeltemp | 800 kW |
| Tillverkargaranti | 5 år |
| Utförande | Ej vätskefyllt |
| Garanti | 5 år |
| IP-Klassning | IP20 |
| EAN-nr | 7040666610086 |