




Elelement DimplexPria 400 mmBredd: 625 mm, 750 W
4 736 kr
30 dagars prisgaranti
Bredd

Pria 400 mm
Bredd: 625 mm, 750 W4 736 kr
- Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Element Dimplex Pria 400 mm är ett praktisk element med inbyggd veckotimer. Pria har snyggt rundade former och designad värmeutsläpp högst upp på fronten. Den inbyggda veckotimern hjälper dig att alltid ha rätt temperatur utan att slösa på energin. Varje värmecykel beräknas adaptivt, d.v.s. att termostaten beräknar hur lång tid innan den behöver starta radiatorn för att nå önskad temperatur till utsatt tid. Standby-effekten för Pria är marknadens lägsta, endast 0,5W.
Varumärke
Beskrivning
Element Dimplex Pria 400 mm är ett praktisk element med inbyggd veckotimer. Pria har snyggt rundade former och designad värmeutsläpp högst upp på fronten. Den inbyggda veckotimern hjälper dig att alltid ha rätt temperatur utan att slösa på energin. Varje värmecykel beräknas adaptivt, d.v.s. att termostaten beräknar hur lång tid innan den behöver starta radiatorn för att nå önskad temperatur till utsatt tid. Standby-effekten för Pria är marknadens lägsta, endast 0,5W.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Dimplex |
|---|---|
| Art.Nr. | 8544322 |
| Bredd | 625 mm |
| Höjd | 400 mm |
| Spänning | 230 V |
| Effekt | 750 W |
| Stickpropp | Ja |
| Montering | Väggmontering |
| Färg | Vit |
| Anslutning | El |
| Radiatorkroppar | Enkel |
| Utförande | Ej Vätskefyllt |
| Material | Pulverlackat stål |
| Placering Reglage | Höger |
| Serie | Pria |
| Vikt | 5 kg |
| Väggdosa/Anslutningsdosa | Nej |
| Djup | 90 mm |
| IP-Klassning | IP24 |
| WiFi | Nej |
| EAN-nr | 7030690105849 |