Elelement Ensto TasoTaso 1200W/230V
6 151 kr
3 999 krSpara 35 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
1670 mm

Taso
Taso 1200W/230V
3 999 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
EnstoBeskrivning
Element Ensto Taso är en klassisk radiator för bostäder och stugor.
Radiatorn uppfyller Ecodesign kraven och den har låg yttemperatur. Ljudlös Bluetooth-termostat kan styras manuellt eller med Ensto Heat Control App (Android och iOS). Radiatorn kan vara en Master för slavradiatorer och den kan trådlöst styra andra Ensto Bluetooth-radiatorer. Du kan också enkelt ansluta den till ett centraliserat värmestyrsystem i ditt hus. Effekt 200W-1200W, höjd 400mm.
Energieffektivitet
Elradiatorer reagerar snabbt på temperaturförändringar och värmer i första hand inomhusluften och inte omgivande byggkonstruktioner.
Smart kontroll
Enstos kontrollsystem ger dig möjligheten att styra dina radiatorer via mobiltelefonens Bluetooth.
Säkerhet
Tack vare den låga yttemperaturen och överhettningsskyddet som finns i alla Enstos radiatorer är de bland de säkraste värmekällorna du kan hitta på marknaden.
Ensto Värmekontroll (App)
- Temperaturstyrning
- Kalender inställningar
- Semesterinställningar
- Temporärainställningar
- Scheman
- Energiberäkning
- Trådlös kontroll av parallella radiatorer (max 10st)
Energieffektivitet
Elradiatorer reagerar snabbt på temperaturförändringar och värmer i första hand inomhusluften och inte omgivande byggkonstruktioner.
Smart kontroll
Enstos kontrollsystem ger dig möjligheten att styra dina radiatorer via mobiltelefonens Bluetooth.
Säkerhet
Tack vare den låga yttemperaturen och överhettningsskyddet som finns i alla Enstos radiatorer är de bland de säkraste värmekällorna du kan hitta på marknaden.
Ensto Värmekontroll (App)
- Temperaturstyrning
- Kalender inställningar
- Semesterinställningar
- Temporärainställningar
- Scheman
- Energiberäkning
- Trådlös kontroll av parallella radiatorer (max 10st)
Egenskaper
| Varumärke | Ensto |
| Art.Nr. | TASO12-BT |
| Bredd | 1670 mm |
| Höjd | 400 mm |
| Spänning | 230 V |
| Effekt/prestanda | 1200 W |
| Stickpropp | Nej |
| Vikt | 7,9 kg |
| Väggdosa/Anslutningsdosa | Ja |
| Färg | Vit |
| Djup | 48 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Material | Metall |
| Produkttyp | Elradiator |
| EAN-nr | 6438100339227 |


