Oljefyllt Elelement Pax 11-304 400x300mm Enkel 200W 230V
Rek. pris 3 462 kr
2 178 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

11-304 400x300mm Enkel 200W 230V
2 178 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Oljefyllt Element Pax 3000 är ett normaltempererat oljeelement som har en smart energisparfunktion. Med enkla knapptryckningar kan du växla mellan en normalt inställd komforttemperatur och en 4ºC lägre spartemperatur. Det finns alternativa tidsintervall att välja mellan. Inställningen gör du vid ett tillfälle, denna repeteras sedan tills du väljer att ändra eller ta bort ditt val. Tack vare att styrintelligensen är inbyggd i termostatenheten, kan du behovs-/ komfortanpassa temperaturen individuellt för varje enskilt rum. Elementet är svensktillverkat och har 5 års garanti.
Varumärke
PAXBeskrivning
Oljefyllt Element Pax 3000 är ett normaltempererat oljeelement som har en smart energisparfunktion. Med enkla knapptryckningar kan du växla mellan en normalt inställd komforttemperatur och en 4ºC lägre spartemperatur. Det finns alternativa tidsintervall att välja mellan. Inställningen gör du vid ett tillfälle, denna repeteras sedan tills du väljer att ändra eller ta bort ditt val. Tack vare att styrintelligensen är inbyggd i termostatenheten, kan du behovs-/ komfortanpassa temperaturen individuellt för varje enskilt rum. Elementet är svensktillverkat och har 5 års garanti.
Dokument
Recensioner
Stefan BVerifierad köpare
för 4 år sedanBra storlek till liten yta Bra pris och fungerar som förväntat
+ Storleken
- Kan inte låsas vid sidrörelse
Stefan NVerifierad köpare
för 5 år sedanEn liten och smidig produkt som fyller mina krav på vad jag sökte hos ett element. God kvalitet robust och stabilt, lätt att montera.
+ Litet snyggt och effektivt
- Ingen negativt om produkten
Egenskaper
| Varumärke | PAX |
| Art.Nr. | 6736539 |
| Effekt/prestanda | 200 W |
| Bredd | 400 mm |
| Spänning | 230 V |
| Montering | Väggmontering |
| Väggdosa/Anslutningsdosa | Ja |
| Färg | Vit |
| Anslutning | El |
| Radiatorkroppar | Enkel |
| Utförande | Oljefyllt |
| Höjd | 300 mm |
| IP-Klassning | IP24 |
| Material | Stålplåt |
| Stickpropp | Nej |
| Serie | 3000 |
| Vikt | 5 kg |
| Tillverkarens Art.Nr. | 6282-8 |
| WiFi | Nej |
| RSK-nr | 6736539 |
| EAN-nr | 7391477628280 |


