




Oljefyllt Elelement Radiator TermoBasic800W, BxH: 940x555 mm
1 149 kr
30 dagars prisgaranti
Effekt
Bredd

Basic
800W, BxH: 940x555 mm1 149 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Oljefylld radiator med bimetalltermostat. IP22. Får användas i våtrum.
Av och på knapp samt termostatvred. Reglerområde 0-30°C. Temperaturavvikelse: +- 5 °C. Termostaten är monterad på radiatorns högra sida (bredd är 60 mm) och har en röd ljusdiod som indikerar när radiatorn arbetar. Överhettningsskydd som bryter strömmen vid för hög temperatur, tippskydd som bryter strömmen om fristående radiator skulle välta, samt frostvakt. Har 1.5 m kabel med jordad stickkontakt. Frostfri mineralolja. Fötter ingår.
Väggfästen medföljer.
Väggfästen medföljer.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Termo |
|---|---|
| Art.Nr. | 530080 |
| Effekt | 800 W |
| Bredd | 940 mm |
| Spänning | 230 V |
| Montering | Fristående |
| Färg | Vit |
| Anslutning | El |
| Utförande | Oljefyllt |
| Material | Stålplåt |
| Höjd | 550 mm |
| Väggdosa/Anslutningsdosa | Nej |
| IP-Klassning | IP22 |
| Stickpropp | Ja |
| WiFi | Nej |
| EAN-nr | 7350051205385 |
