Fläktkonvektor Frico PFSE
fr.3 544 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

PFSE
3 544 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Fläktkonvektor Frico är med sina smarta funktioner och rena konstruktion ett perfekt val för snabb och kostnadseffektiv uppvärmning och passar i de flesta miljöer, exempelvis på kontor och i bostäder. Den kan med fördel installeras i lokaler som används sällan, som fritidshus eller samlingslokaler, där snabb uppvärmning önskas. Den kan dessutom fjärrstyras så att det är varmt redan vid ankomst. Fläktkonvektor Frico har en snygg och ren design med vitlackerad front i aluminium. Frontplåten är lätt att ta av vilket ger möjlighet att lackera om den i valfri färg.
Varumärke
FricoBeskrivning
Fläktkonvektor Frico är med sina smarta funktioner och rena konstruktion ett perfekt val för snabb och kostnadseffektiv uppvärmning och passar i de flesta miljöer, exempelvis på kontor och i bostäder. Den kan med fördel installeras i lokaler som används sällan, som fritidshus eller samlingslokaler, där snabb uppvärmning önskas. Den kan dessutom fjärrstyras så att det är varmt redan vid ankomst. Fläktkonvektor Frico har en snygg och ren design med vitlackerad front i aluminium. Frontplåten är lätt att ta av vilket ger möjlighet att lackera om den i valfri färg.
Dokument
Recensioner
Lars LVerifierad köpare
för 2 år sedanLätt att installera, Fyller sin funktion mycket väl. Får luften att cirkulera i rummet,
PDVerifierad köpare
för 2 år sedanBra tidigare erfarenheter, hoppas på samma nu.
+ Trevligt utseende
- Samlar damm
Thomas KVerifierad köpare
för 4 år sedanFungerande perfekt tyvärr så har de bara en livslängd på 5-6år då detta är mitt tredje element. Men så länge det fungerar så är det överlägset alla andra element
EvaVerifierad köpare
för 4 år sedanJag har en kall lägenhet och fryser från oktober till mars. Behövde komplettera med ett litet nätt element.
+ Flexibel, bl.a. många färdiga inbyggda värmeprogram
MatsVerifierad köpare
för 4 år sedanProdukten är så bra men jag fick vänta en månad på produkten inte så bra.
- Transport firman totalt värdelös
Egenskaper
| Varumärke | Frico |
| Effekt/prestanda | 400, 1000, 1750 W |
| Bredd | 450, 660, 940 mm |
| Spänning | 230 V |
| IP-Klassning | IP24 |
| Produkttyp | Fläktkonvektor |
| Höjd | 325 mm |
| Serie | PF Smart |
| Djup | 105 mm |
| Färg | Vit/Grå |
| Vikt | 4, 6, 8 kg |
