Industrivärmefläkt Home it 2 StegEffekt: 2000 W
479 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Effekt/prestanda:
2000 W

2 Steg
Effekt: 2000 W
479 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Värmefläkt för uppvärmning av garage, verkstäder, skjul m.m. Värmefläkten är tillverkad i metall och utformad med isolerat handtag för ökad säkerhet. Utöver det har värmefläkten en steglöst justerbar termostat, samt två olika värmeinställningar med en maximal effekt på 2 000 Watt. I välisolerade garage/skjul utan primär värmekälla krävs det 75 W per m2. I dåligt isolerade garage/skjul utan primär värmekälla krävs det 125 W per m2.
Varumärke
Home itBeskrivning
Värmefläkt för uppvärmning av garage, verkstäder, skjul m.m. Värmefläkten är tillverkad i metall och utformad med isolerat handtag för ökad säkerhet. Utöver det har värmefläkten en steglöst justerbar termostat, samt två olika värmeinställningar med en maximal effekt på 2 000 Watt. I välisolerade garage/skjul utan primär värmekälla krävs det 75 W per m2. I dåligt isolerade garage/skjul utan primär värmekälla krävs det 125 W per m2.
Specifikationer:
- Spänning: 230 Volt
- Effekt: 1 000/2 000 Watt
- Förvaringsområde: 20 m²
- Hölje: Metall
- Värmeelement: rostfritt stål
- Termostat: ja
- Ledning: 130 cm
- IP-klass: IPX4
- Överhettningsskydd: ja
- Mått: 23,5 x 22,5 x 33 cm
- Certifieringar: CE/GS LVD/EMC/RoHS/Erp
- Spänning: 230 Volt
- Effekt: 1 000/2 000 Watt
- Förvaringsområde: 20 m²
- Hölje: Metall
- Värmeelement: rostfritt stål
- Termostat: ja
- Ledning: 130 cm
- IP-klass: IPX4
- Överhettningsskydd: ja
- Mått: 23,5 x 22,5 x 33 cm
- Certifieringar: CE/GS LVD/EMC/RoHS/Erp
Egenskaper
| Varumärke | Home it |
| Art.Nr. | 58070 |
| Effekt/prestanda | 2000 W |
| Bredd | 225 mm |
| Spänning | 230 V |
| Uppvärmningsyta | 20 m² |
| Höjd | 330 mm |
| Längd | 235 mm |
| IP-Klassning | IPX4 |
| Material | Metall |
| EAN-nr | 5708614580707 |


