Konvektor Frico Thermowarm TWSC
fr.5 200 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Thermowarm TWSC
5 200 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Konvektor Frico Thermowarm TWSC är en konvektor med många smarta funktioner. Thermowarm TWS är en serie från Frico med robusta konvektorer med smart styrning avsedda för industri och offentliga lokaler som t.ex. omklädningsrum, förråd och toaletter. TWSC kan dessutom användas i korrosiva och aggressiva miljöer. Den har en yttemperatur så låg som 60°C vilket gör den speciellt lämplig för daghem och hygienutrymmen.
Varumärke
FricoBeskrivning
Konvektor Frico Thermowarm TWSC är en konvektor med många smarta funktioner. Thermowarm TWS är en serie från Frico med robusta konvektorer med smart styrning avsedda för industri och offentliga lokaler som t.ex. omklädningsrum, förråd och toaletter. TWSC kan dessutom användas i korrosiva och aggressiva miljöer. Den har en yttemperatur så låg som 60°C vilket gör den speciellt lämplig för daghem och hygienutrymmen.
Dess smarta styrning med bland annat flera veckoprogram gör att konvektorn automatiskt anpassar sig till omgivningen och även förbrukar mindre energi.
Thermowarm är lättplacerad och har, trots sitt lilla format, en stor värmeeffekt. De tre olika ytbehandlingarna i vitlack, velourbelagd och rostfritt, gör att Thermowarm passar i de flesta miljöer.
Övrigt
- Värmeeffekt: 300 - 1000W
- TWS100/200: IP44, TWSC: IP54
Thermowarm är lättplacerad och har, trots sitt lilla format, en stor värmeeffekt. De tre olika ytbehandlingarna i vitlack, velourbelagd och rostfritt, gör att Thermowarm passar i de flesta miljöer.
Övrigt
- Värmeeffekt: 300 - 1000W
- TWS100/200: IP44, TWSC: IP54
Egenskaper
| Varumärke | Frico |
| Effekt | 300, 500, 1000 W |
| Bredd | 333, 453, 753 mm |
| Spänning | 230 V |
| IP-Klassning | IP54 |
| Typ | Konvektor |
| Höjd | 208 mm |
| Serie | Thermowarm |
| Djup | 123 mm |
| Färg | Silver/Grå |
| Vikt | 2, 3,8, 2,25 kg |
| Effekt/prestanda | 300, 500, 1000 W |
