Luftridå Frico PAF2500 E Elvärme
fr.11 139 kr
utvalda påKampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

PAF2500 E Elvärme
11 139 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Luftridå Frico PAF2500 är en smal luftridå för entréer med energieffektivt styrsystem. Den har en rekommenderad installationshöjd på 2,5 m och är framtagen för horisontellt montage i butiker, kontor och offentliga lokaler. Luftridån tillsammans med det intelligenta styrsystemet ger dig möjlighet att enkelt optimera din komfort och spara energi.
Varumärke
FricoBeskrivning
Luftridå Frico PAF2500 är en smal luftridå för entréer med energieffektivt styrsystem. Den har en rekommenderad installationshöjd på 2,5 m och är framtagen för horisontellt montage i butiker, kontor och offentliga lokaler. Luftridån tillsammans med det intelligenta styrsystemet ger dig möjlighet att enkelt optimera din komfort och spara energi.
Rekommenderad installationshöjd kan variera beroende på den aktuella lokalen. Styrsystemet beställs separat.
Egenskaper
| Varumärke | Frico |
| Bredd | 1050, 1560, 2050 mm |
| Effekt/prestanda | 5000, 8000, 10000, 12000, 16000 W |
| Spänning | 400 V |
| Färg | Vit/Grå |
| Djup | 345 mm |
| Höjd | 210 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Serie | Pamir |
| Produkttyp | Luftridå |
| Luftflöde | 1450 m3/h, 2200 m3/h, 2900 m3/h |
| Vikt | 19, 20, 30, 32, 36, 40 kg |
