Potentiometer Östberg Ms Ec Steglös Off-Läge
Rek. pris 1 306 kr
fr.874 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Ms Ec Steglös Off-Läge
874 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

MS EC för manuell kontinuerlig styrning av EC-motorer. Alla fläktar med EC-motorer från Östberg har 10 Vdc egen 10 Vdc utgång som kan kopplas som matning till styrningarna. På den steglösa styrningen kan max- och min-läget justeras med justerskruvar under vredet. På styrning med fasta lägen kan pos. 1 och pos. 2 justeras med justerskruvarna.
Varumärke
ÖstbergBeskrivning
MS EC för manuell kontinuerlig styrning av EC-motorer. Alla fläktar med EC-motorer från Östberg har 10 Vdc egen 10 Vdc utgång som kan kopplas som matning till styrningarna. På den steglösa styrningen kan max- och min-läget justeras med justerskruvar under vredet. På styrning med fasta lägen kan pos. 1 och pos. 2 justeras med justerskruvarna.
Styrningarna är certifierade och EMC-godkända. Frekvens 50 alternativt 60 Hz.
Egenskaper
| Varumärke | Östberg |
| Bredd | 82 mm |
| Spänning | 10 V |
| Färg | Vit |
| Djup | 65 mm |
| Höjd | 82 mm |
| IP-Klassning | IP54 |
| Material | Plast |
| Serie | MS EC |
| Utförande | Steg 0-3, Steglös |
