Takgenomföring Östberg Tgö Profil Svart
Rek. pris 6 000 kr
fr.2 760 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Tgö Profil Svart
2 760 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Överbeslaget, TGÖ, är avsett att användas tillsammans med takfläkten TKC. TGÖ är tillverkat av pulverlackerad galvaniserad stålplåt. Den profilerade varianten är anpassad för 2-kupigt betongtaktegel. Överbeslaget TGÖ är försett med bygellås för fastsättning av takfläkten (TKC).
Varumärke
ÖstbergBeskrivning
Överbeslaget, TGÖ, är avsett att användas tillsammans med takfläkten TKC. TGÖ är tillverkat av pulverlackerad galvaniserad stålplåt. Den profilerade varianten är anpassad för 2-kupigt betongtaktegel. Överbeslaget TGÖ är försett med bygellås för fastsättning av takfläkten (TKC).
Eluttag med 2-meters installationskabel är standard. TGÖ uppfyller skyddsklass 44 IP. Underbeslaget, TGU, är även det tillverkat av galvaniserad stålplåt. Diameter på genomföringen är 290 mm på överbeslaget TGÖ.
Överbeslaget, TGÖ, kommer utan underbeslaget TGU som måste beställas separat.
Överbeslaget, TGÖ, kommer utan underbeslaget TGU som måste beställas separat.
Egenskaper
| Varumärke | Östberg |
| Bredd | 580 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Material | Galvaniserad stålplåt |
| Rökrörsanslutning diameter | 200 mm |
| Höjd | 120 mm |
| Vikt | 4,1 kg |
| Serie | TGÖ |
| Djup | 735 mm |
| Färg | Svart |
| Utförande | Plan, Profil |
