Underbeslag Östberg Tgu
Rek. pris 921 kr
549 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Tgu
549 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Överbeslaget, TGÖ, är avsett att användas tillsammans med takfläkten TKC. TGÖ är tillverkat av pulverlackerad galvaniserad stålplåt (svart och tegelröd) och finns i plant respektive profilerat utförande. Den profilerade varianten är anpassad för 2-kupigt betongtaktegel. Överbeslaget TGÖ är försett med bygellås för fastsättning av takfläkten (TKC).
Varumärke
ÖstbergBeskrivning
Överbeslaget, TGÖ, är avsett att användas tillsammans med takfläkten TKC. TGÖ är tillverkat av pulverlackerad galvaniserad stålplåt (svart och tegelröd) och finns i plant respektive profilerat utförande. Den profilerade varianten är anpassad för 2-kupigt betongtaktegel. Överbeslaget TGÖ är försett med bygellås för fastsättning av takfläkten (TKC).
Eluttag med 2-meters installationskabel är standard. TGÖ uppfyller skyddsklass 44 IP. Underbeslaget, TGU, är även det tillverkat av galvaniserad stålplåt. Diameter på genomföringen är 290 mm på överbeslaget TGÖ.Överbeslaget, TGÖ, kommer utan underbeslaget TGU som måste beställas separat.
Egenskaper
| Varumärke | Östberg |
| Art.Nr. | 8200082 |
| Bredd | 500 mm |
| Färg | Stål |
| Djup | 500 mm |
| Höjd | 105 mm |
| Material | Galvaniserad stålplåt |
| Serie | TGU |
| Vikt | 2,1 kg |
| Rökrörsanslutning diameter | 280 mm |
| EAN-nr | 7331445015865 |
