Väggrör PAX dB Ø80 Ljuddämpande Väggenomföringsrör
Rek. pris 299 kr
239 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

dB Ø80 Ljuddämpande Väggenomföringsrör
239 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Väggrör Pax dB Ø80 är ett ljuddämpande väggenomföringsrör som monteras i anslutning till Pax Väggventiler och Pax Ytterväggsgaller. Röret används för dämpning/reducering av t.ex. trafikbuller från ventilkanal. Ett enkelt "Gör-det-själv-montage".
Varumärke
PAXBeskrivning
Väggrör Pax dB Ø80 är ett ljuddämpande väggenomföringsrör som monteras i anslutning till Pax Väggventiler och Pax Ytterväggsgaller. Röret används för dämpning/reducering av t.ex. trafikbuller från ventilkanal. Ett enkelt "Gör-det-själv-montage".
Detta ljuddämpande väggrör från PAX är perfekt för dig som vill skapa en tystare och mer behaglig inomhusmiljö. Med sin varmgalvaniserade yta och robusta konstruktion, erbjuder röret en långvarig lösning för att effektivt minska ljudnivåerna från din fläktventilation. Dessutom är det enkelt att installera, vilket gör det till ett utmärkt val för både proffs och gör-det-självare. Oavsett om du bor nära en bullrig väg eller bara vill förbättra din hemmiljö, är detta väggrör från PAX ett smart och effektivt val.
Fördelar: Väggrör PAX dB Ø80 Ljuddämpande Väggenomföringsrör
- Minimerar störande ljud
- Förbättrar inomhusmiljön
- Enkel installation
Fördelar: Väggrör PAX dB Ø80 Ljuddämpande Väggenomföringsrör
- Minimerar störande ljud
- Förbättrar inomhusmiljön
- Enkel installation
Egenskaper
| Varumärke | PAX |
| Art.Nr. | 2702-11 |
| Bredd | 140 mm |
| Typ | Ljuddämpning |
| Färg | Varmgalvaniserad |
| Djup | 400 mm |
| Höjd | 140 mm |
| Vikt | 0,3 kg |
| RSK-nr | 8758185 |
| EAN-nr | 7391477000352 |
