Golvvärmerör LK Systems PE-Xa
fr.1 631 kr
utvalda påKampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

PE-Xa
1 631 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Golvvärmerör är ett polyetenrör från LK Systems med syrediffusionsspärr för golvvärmesystem. Max kontinuerlig drifttemperatur 60 ºC (kortvarig belastning 70 ºC).
Varumärke
LK SystemsBeskrivning
Golvvärmerör är ett polyetenrör från LK Systems med syrediffusionsspärr för golvvärmesystem. Max kontinuerlig drifttemperatur 60 ºC (kortvarig belastning 70 ºC).
Max drifttryck 6 bar (gäller dim 8 x 1,0 & 12 x 2,0)
Max drifttryck 10 bar (gäller dim 16 x 2,0)
Kortvarig belastning 95 ºC.
Max drifttryck 10 bar (gäller dim 16 x 2,0)
Kortvarig belastning 95 ºC.
Egenskaper
| Varumärke | LK Systems |
| Färg | Vit |
| Kategori | Tillbehör golvvärme |
| Fungerar till | För golvvärme |
| Material | Plast |
| Max Temperatur | 60 °c |
| Produkttyp | Golvvärmerör |
| Tryck | 10, 6 Bar |
| Längd | 35, 70, 75, 90, 140, 160, 200, 360, 500, 600 m |
| Storlek | 12x2 mm, 16x2 mm, 8x1 mm |
| Vikt | 2,8, 42, 5,6, 8,2, 11,2 kg |
| Dimension | 12x2, 16x2, 8x1 mm |
