Golvvärmerör LK Systems PE-RT
Rek. pris 2 712 kr
fr.1 706 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

PE-RT
1 706 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Golvvärmerör är ett polyetenrör från LK Systems med syrediffusionsspärr för golvvärmesystem. Max kontinuerlig drifttemperatur 60 ºC (kortvarig belastning 70 ºC).
Varumärke
LK SystemsBeskrivning
Golvvärmerör är ett polyetenrör från LK Systems med syrediffusionsspärr för golvvärmesystem. Max kontinuerlig drifttemperatur 60 ºC (kortvarig belastning 70 ºC).
Max drifttryck 6 bar (gäller dim 8 x 1,0 & 12 x 2,0)
Max drifttryck 10 bar (gäller dim 16 x 2,0)
Max drifttryck 10 bar (gäller dim 16 x 2,0)
Recensioner
Carl KVerifierad köpare
för 1 år sedanAldrig mer RT. Veckar sig alldeles för enkelt. Med CC enligt beskrivning veckar den sig själv i rörhållarlisten ibland. Uselt, brukar köra XA som inte har samma problem.
Egenskaper
| Varumärke | LK Systems |
| Färg | Vit |
| Kategori | Tillbehör golvvärme |
| Fungerar till | För golvvärme |
| Material | Plast |
| Max Temperatur | 60 °c |
| Tryck | 6 Bar |
| Produkttyp | Golvvärmerör |
| Längd | 75, 120, 160, 200, 240, 360, 500 m |
| Storlek | 16x2 mm, 20x2 mm |
| Vikt | 50, 10,5, 11,4, 15,1, 16,3, 18,9, 26,3, 32,7, 46,5 kg |
| Antal (st/frp) | 100 st/frp |
| Dimension | 16x2, 20x2 mm |
