Golvvärmerör LK Systems PE-Xa
Rek. pris 2 856 kr
fr.1 631 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

PE-Xa
1 631 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Golvvärmerör är ett polyetenrör från LK Systems med syrediffusionsspärr för golvvärmesystem. Max kontinuerlig drifttemperatur 60 ºC (kortvarig belastning 70 ºC).
Varumärke
LK SystemsBeskrivning
Golvvärmerör är ett polyetenrör från LK Systems med syrediffusionsspärr för golvvärmesystem. Max kontinuerlig drifttemperatur 60 ºC (kortvarig belastning 70 ºC).
Max drifttryck 6 bar (gäller dim 8 x 1,0 & 12 x 2,0)
Max drifttryck 10 bar (gäller dim 16 x 2,0)
Kortvarig belastning 95 ºC.
Max drifttryck 10 bar (gäller dim 16 x 2,0)
Kortvarig belastning 95 ºC.
Egenskaper
| Varumärke | LK Systems |
| Färg | Vit |
| Kategori | Tillbehör golvvärme |
| Fungerar till | För golvvärme |
| Material | Plast |
| Max Temperatur | 60 °c |
| Produkttyp | Golvvärmerör |
| Tryck | 10, 6 Bar |
| Längd | 35, 70, 75, 90, 120, 140, 160, 200, 360, 500, 600 m |
| Storlek | 12x2 mm, 16x2 mm, 8x1 mm |
| Vikt | 2,8, 42, 5,6, 8,2, 11,2 kg |
| Dimension | 12x2, 16x2, 8x1 mm |
