


Klinkerram PurusChess161x161x6, Färg: Rostfri
Rek. pris 1 080 kr
!
919 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Djup
Färg

Chess
161x161x6, Färg: Rostfri 919 kr
- Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Klinkerramen Chess är en svensktillverkad klinkerram med fyrkantig golvbrunnssil av hög kvalitet, tillverkad i 1,5 mm rostfritt stål. Klinkerramen ingår i designserien Purus Square, men passar de flesta golvbrunnsfabrikat. Dess stilrena design lyfter både badrummets inredning och säkerställer ett bra flöde. Anpassad för klinker.
Varumärke
Beskrivning
Klinkerramen Chess är en svensktillverkad klinkerram med fyrkantig golvbrunnssil av hög kvalitet, tillverkad i 1,5 mm rostfritt stål. Klinkerramen ingår i designserien Purus Square, men passar de flesta golvbrunnsfabrikat. Dess stilrena design lyfter både badrummets inredning och säkerställer ett bra flöde. Anpassad för klinker.
Egenskaper
| Varumärke | Purus |
|---|---|
| Art.Nr. | 53385 |
| Utförande | Chess |
| Djup | 161 mm |
| Bredd | 161 mm |
| Färg | Rostfri |
| Standard | SS-EN1253 |
| Storlek | 161x161x6 mm |
| Vikt | 0,31 kg |
| Ytbehandling | PVD |
| Flöde | K3 |
| Material | Rostfritt stål 1.4301 |
| Serie | Chess |
| Yta | Borstad |
| Typ | Klinkerram |
| Höjd | 6 mm |
| EAN-nr | 7394000000126 |