TRYGGA KÖP MED PRISGARANTI I 30 DAGAR
4.2 / 5 TRUSTPILOT
NYA KUNDER FÅR 200 KR I RABATT

Blandarfäste FM Mattsson Runda Dold Rördragning 150 ccFör 16 mm PEX-, Alupex- och PE-RT-rör

Rek. pris 840 kr
556 kr
481 kr
Spara 13 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Blandarfäste FM Mattsson Runda Dold Rördragning 150 cc

Runda Dold Rördragning 150 cc

För 16 mm PEX-, Alupex- och PE-RT-rör

481 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Blandarfäste FM Mattsson 150 cc för dold rördragning med rundade kanter. Skruvhål c/c 100, med dräneringshål. Typgodkända, med skruvar och väggtätning. Blandarfästet finns att köpa för kopparrör, PEX-, Alupex- och PE-RT-rör samt för 12, 15 och 16 mm anslutning.
Varumärke
FM Mattsson

Beskrivning

Blandarfäste FM Mattsson 150 cc för dold rördragning med rundade kanter. Skruvhål c/c 100, med dräneringshål. Typgodkända, med skruvar och väggtätning. Blandarfästet finns att köpa för kopparrör, PEX-, Alupex- och PE-RT-rör samt för 12, 15 och 16 mm anslutning.
Det är viktigt att välja rätt blandarfäste för att din armatur ska passa. Därför rekommenderar vi att du alltid kollar rördragningen samt vilken anslutning dina befintliga rör har innan ditt val av blandarfäste.

Övrigt
- Typgodkänd.
- Med dräneringshål.
- För dold rördragning.
- Med skruvar och väggtätning.
- Rörskarven hamnar utanför vägglivet.

Rengöring
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk ren trasa. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel bör användas.

Dokument

Egenskaper

VarumärkeFM Mattsson
Art.Nr.9206-2160
FärgKrom
CC-mått150 mm
AnslutningFör 16 mm PEX-, Alupex- och PE-RT-rör
Höjd70 mm
Bredd230 mm
RördragningDold
TypBlandarfäste
RSK-nr8530952
EAN-nr7319049206049